/
پربازدیدترین

فیلتر

 • فیلتر ها

 • جستجو
 • خرید قهوه اسپرسو

  خرید قهوه اسپرسو و استفاده از آن، بخشی جدایی ناپذیر از زندگی بسیاری از افراد است. بسیاری از افراد اسپرسو را به طور منظم می نوشند، خواه به شکل لاته، کاپوچینو یا به صورت یک شات خالص. با این حال، افراد زیادی هم هستند که واقعا نمی دانند اسپرسو چیست. بنابراین، اولین سوال این است که اسپرسو چیست و چه تفاوتی با قهوه دارد؟ اسپرسو در واقع نوعی قهوه ی ایتالیایی است که به یک شکل غنی و غلیظ از قهوه که دارای طعمی کامل و پررنگ است، گفته می شود. اسپرسو نیاز به قهوه ریز آسیاب شده و برشته تیره دارد که به طور محکم در یک "پاک" بسته بندی شده است که از طریق آن، آب داغ با فشار بالا پمپ می شود. در تهیه اسپرسو معمولاً از نسبت آب به قهوه ۱ به ۲ استفاده می شود. سروینگ ها اسپرسو را می توان با انواع دانه های قهوه درست کرد که دست شما را در خرید قهوه اسپرسو باز می گذارند.

  یک فنجان قهوه اسپرسو

  اسپرسو چیست؟

  وقتی به «قهوه» فکر می کنید، احتمالاً یک لیوان پر از مایع داغ، تیره و با طعم و عطر تلخ را تصور می کنید که با دستگاه قهوه ساز قطره ای خودکار دم می شود، یا به صورت دستی با کتری یا فرنچ پرس ساخته شده است. قهوه یک نوشیدنی اصلی محبوب در بسیاری از آشپزخانه های آمریکایی و بخشی بسیار لذت بخش از بیشتر برنامه های صبحگاهی است. برای تهیه قهوه از نسبت پودر به آب تقریباً ۱۸ به ۱ استفاده می شود. البته این نسبت وابسته به این است که شما دوست دارید قهوه تان چقدر تلخ باشد یا با مصرف آن چقدر کافئین به دست بیاورید. دانه های قهوه بو داده تیره، میانه یا روشن برای این نوع دم به صورت نیمه درشت آسیاب شده که منجر به تهیه یک نوشیدنی با رنگ روشن تر می شوند.

  کلمه "اسپرسو" در واقع ماضی کلمه "esprimere" است که به معنای "فشار دادن" می باشد. این نام گذاری یعنی اسپرسو، به فرآیندی که توسط آن ساخته می شود، اشاره دارد نه یک نوع دانه خاص. معنای تحت اللفظی کلمه به این فرآیند مربوط است، زیرا اسپرسو با چنین سرعت و فشار شدیدی دم می شود. بنابراین می توان گفت اسپرسو، شکلی از تهیه قهوه سیاه است که وقتی آب داغ از مابین دانه های آسیاب شده قهوه عبور می کند، ایجاد می شود. در حالی که ممکن است اسپرسو شبیه به یک فنجان قهوه معمولی به نظر برسد؛ اما این دو بسیار متفاوت هستند. اسپرسو به طور قابل توجهی به فشار بیشتر و زمان دم کردن سریعتر نسبت به قهوه نیاز دارد. 

  یک سرتاس پودر قهوه اسپرسو

  نکات مهم هنگام خرید قهوه اسپرسو

  اولین و یکی از مهم ترین مراحلی که باید در هنگام خرید قهوه اسپرسو به آن توجه داشته باشید، خرید پودر قهوه مناسب برای تهیه اسپرسو است. این موضوع، یعنی خرید قهوه اسپرسو مرغوب، اولین شرط برای داشتن یک شات اسپرسو با کیفیت است. قیمت قهوه اسپرسو نیز تابع کیفیت و نوع دانه هایی است که در تهیه آن بکار رفته اند. پس اگر صاحب یک کسب و کار در این زمینه هستید یا در مورد طعم قهوه اسپرسو خود سخت گیرید، می توانید با اندکی سرمایه گذاری بیشتر در خرید قهوه اسپرسو، پودر دانه‌هایی که کامل و مرغوب بوده و جدیدا برشته و بو داده شده‌ اند را تهیه کنید. دانه هایی که می‌توانند لذت بخش ترین طعم قهوه اسپرسو را برایتان فراهم کرده و رضایت شما را از خرید قهوه اسپرسو و استفاده از آن، به دست آورند.

  هنگامی که حرف از خرید قهوه اسپرسو می شود، لازم است که برندهای معتبر و تامین کنندگان با اصالت را در نظر بگیرید. برندهای شناخته نشده و دم دستی، معمولا محصولاتی غیرمرغوب را در اختیار خریداران می گذارند که لذت طعم واقعی و اصیل اسپرسو را از شما خواهد گرفت. به همین دلیل خرید قهوه اسپرسو، کاری تخصصی بوده و طعم نهایی قهوه ای که درست می کنید، تا حد زیادی وابسته به انتخاب صحیح شما در این مرحله است.  قیمت و کیفیت قهوه رابطه نزدیکی با یکدیگر دارند و تا حدودی می توان گفت که وقتی قیمت قهوه اسپرسو بالاتر باشد،  دانه های با کیفیت تر و در نتیجه ترکیب بهتری دریافت می کنید و می‌توانید اطمینان بیشتری به خرید قهوه اسپرسو خود داشته باشید.

  در خرید قهوه اسپرسو حتما به این نکته توجه کنید که ظرفی که پودر قهوه در آن نگه داری می شود، باید از استحکام کافی برخوردار بوده و به گونه ای طراحی شده باشد که مانع از تماس نور و رطوبت و هوا با پودر قهوه موجود در آن شود. برخورد مستقیم نور با پودر قهوه، در طولانی مدت باعث می شود کیفیت پودر از دست رفته و طعم ناخوشایندی ایجاد کند. از طرف دیگر، ورود رطوبت نیز به اندازه تماس مستقیم با نور میتواند آسیب رسان باشد.

  برند های معتبر، از ظروفی و بسته بندی هایی استفاده می کنند که ضمن داشتن رنگ های مات، تماس با نور را به حداقل رسانده و خریداران می توانند کالای خریداری شده را با خیال راحت نگهداری کنند. به نظر می رسد محیط های دور از تابش مستقیم خورشید به ویژه محیط های تاریک و خنک، بهترین محیط برای نگهداری پودر قهوه به شمار می روند. برای خرید دانه قهوه اسپرسو به دسته بندی مربوطه در سایت قهوه خانه مراجعه نمایید.

  دانه های قهوه اسپرسو

  چه چیزی اسپرسو را از قهوه متمایز می کند؟

  اسپرسو غلیظ تر و دارای عطر و طعم قوی تری نسبت به قهوه است، زیرا نسبت پودر به آب بیشتر است، آسیاب ریزتری دارد و روش دم آوری آن از نوع تحت فشار است. این در حالی است که قهوه معمولی از آسیاب درشت تر، آب و جاذبه بیشتر برای استخراج دم کرده نهایی استفاده می کند.

  اغلب مردم در هنگام خرید قهوه اسپرسو این گونه فکر می کنند که اسپرسو یک نوع دانه قهوه است. ولی اسپرسو به نوعی فرآیند دم کردن اشاره دارد که شامل ریز آسیاب کردن دانه های قهوه و عبور آب جوش با فشار بالا برای به دست آوردن عصاره قهوه است. بعد از به پایان رسیدن فرآیند دم کردن، یک فوم یا کرم قهوه ای در بالای اسپرسو ظاهر می شود. این فوم، همان حباب های ریز هوا به علاوه عصاره قهوه است که طعم دار بوده و قهوه را غنی می کنند. در زمان خرید قهوه اسپرسو به این نکته توجه داشته باشید که هر دو نوع دانه قهوه عربیکا و روبوستا در تهیه اسپرسو مورد استفاده قرار می گیرند که هر کدام طعم منحصر به فردی را ایجاد خواهند کرد.


  خرید قهوه اسپرسو از قهوه عربیکا یا روبوستا؟ 

  • قهوه عربیکا

  از نظر عموم افرادی که خرید قهوه اسپرسو را انجام داده اند، کیفیت قهوه عربیکا در مقایسه با روبوستا بیشتر است. به نظر می رسد زادگاه این نژاد، در ارتفاعات اتیوپی بوده است؛ اما امروز کلمبیا و مکزیک نیز در کنار اتیوپی از تولید کنندگان اصلی قهوه عربیکا به شمار می روند.

  • قهوه روبوستا

  خرید قهوه اسپرسو و تهیه آن، می تواند شامل ترکیب نسبت های مختلفی از دانه های عربیکا و روبوستا باشد. قهوه روبوستا، با وجود اینکه کیفیت کمتری در مقایسه با نوع عربیکا دارد؛ اما کشت راحت تری دارد؛ چرا که در ارتفاعات پایین تری در مقایسه با نوع عربیکا کشت می شود و در مقابل آفات و عوامل آسیب رسان، مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. با این وجود باز هم ۶۰ درصد از قهوه عرضه شده در سطح جهان از نوع عربیکا است که نشان دهنده پرطرفدار بودن آن در مقایسه با نوع روبوستا است. 

  البته واضح است که مرغوبیت و مطلوبیت عطر و طعم عربیکا و تفاوت آن با روبوستا را تنها قهوه خورهای ماهر می توانند تشخیص دهند. برای مثال رایحه روبوستا شامل عطر هایی مانند رایحه چوب و بادام زمینی است؛ در حالی که قهوه عربیکا رایحه خاص و منحصر به فردی دارد که با نت عطرهایی مانند اسطوخودوس، کارامل، بادام، فندق و شکلات مقایسه می شود.


  بیشتر بخوانید: خرید قهوه روبوستا


  پودر قهوه اسپرسو در پیمانه کوچک

  نکات طلایی در انتخاب بهترین قهوه اسپرسو

  برای خرید قهوه اسپرسو و تهیه آن، ابتدا لازم است چندین پارامتر را بشناسید و سپس کنترل کنید تا در هنگام خرید دچار اشتباه نشوید. به قول معروف "هر گردی، گردو نیست" و ممکن است قهوه ای که به عنوان بهترین قهوه اسپرسو به فروش می رسد، بهترین نباشد. پس برای داشتن یک اسپرسو بی نظیر، قبل، بعد و حتی در هنگام خرید قهوه اسپرسو به ۵ نکته زیر دقت داشته باشید:

  1. نوع دانه های قهوه مورد استفاده در اسپرسو

  عربیکا و روبوستا، دو نوع دانه قهوه هستند که برای تهیه اسپرسو می توان از هر دوی آن ها استفاده کرد. با وجود اینکه عربیکا کیفیت بالاتری دارد؛ ولی نباید از عطر خاص روبوستا هم غافل شد. به همین دلیل، ترکیبی از دو دانه عربیکا و روبوستا، بهترین گزینه برای تهیه اسپرسو در نظر گرفته می شود. 

  2. اندازه آسیاب قهوه اسپرسو

  اسپرسو، آسیاب ریزی دارد که منجر به تولید ذراتی می شود که نه خیلی ریز اند و نه خیلی درشت. (کوچکتر از دانه های نمک و بزرگتر از ذرات آرد)

  3. میزان رست شدن قهوه اسپرسو

  شیوه های مختلفی از رست شدن قهوه وجود دارد که می توان از فرآورده هرکدام از آن ها، برای تولید اسپرسو استفاده کرد. رست های مدیوم دارک، مدیوم لایت، دارک و لایت مثال هایی از این دسته هستند. به طور کلی رست مدیوم، بهترین انتخاب برای تهیه اسپرسو در نظر گرفته می شود؛ اما این مورد تا حد زیادی سلیقه ای بوده و نمی توان در موردش نسخه واحدی پیچید. مثلا کسانی که اسپرسو با تلخی بالا را ترجیح می دهند، بهتر است به سراغ رست های دارک و مدیوم دارک بروند؛ در حالی که عطر و رایحه بهتر در رست های لایت نهفته است.

  4. عصاره گیری صحیح از پودر اسپرسو

  خرید قهوه اسپرسو باکیفیت، اولین قدم برای داشتن یک شات قهوه بی نظیر است. دومین قدم، عصاره گیری صحیح و اصولی است که مهارت باریستا در این مرحله بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

  5. شیوه سرو قهوه اسپرسو

  سرو اصولی و صحیح، آخرین قدم برای رسیدن به یک ترکیب ایده آل است. خبر خوب این است که اسپرسو بیش از ۲۰ روش سرو مختلف دارد که همین موضوع باعث شده با سلایق مختلف، جور شده و دست کم مهر یکی از این روش های سرو، به دل هرکسی بیفتد!


  سرتاس نیمه پر از دانه قهوه اسپرسو

   پرطرفدار روش های سرو اسپرسو

  • اسپرسو سینگل
  • ریسترتو

  ریسترتو، یک شات قوی تر و در عین حال شیرین تر از اسپرسو است که با استفاده از همان میزان قهوه اسپرسو، ولی با نصف مقدار آب مورد نیاز برای اسپرسو، تهیه می شود. بنابراین ریسترتو، به عنوان نسخه ای کم حجم تر، غلیظ تر و شیرین تر از اسپرسو شناخته می شود.

  • دوپیو

  دوپیو، اصطلاح دیگری است که برای شات دوبل بکار می برند. مشخصا دوپیو با مقدار بیشتری از پودر قهوه تهیه می شود.

  • کاپوچینو

  برای تهیه کاپوچینو از یک سوم فنجان اسپرسو، یک سوم شیر داغ و یک سوم کف شیر استفاده می شود. حتی اگر مایلید نسبت شیر داغ کمتر از یک سوم باشد، سعی کنید یک "کاپوچینوی خشک" سفارش دهید.

  • کافه لاته

  کافه لاته که اغلب به اختصار، لاته نامیده می شود، از یک سوم فنجان اسپرسو و دو سوم فنجان شیر داغ تهیه شده که روی آن لایه از میکروفوم قرار می گیرد. لاته اغلب با دو شات اسپرسو درست شده و ممکن است با موادی مانند دارچین، شکر (به خصوص شکر قهوهای) یا پودر کاکائو تزئین شود.

  • پیکولو لاته

  به طور خلاصه پیکولو لاته، همان یک شات ریسترتو است که روی آن، شیر گرم قرار گرفته و برای سرو آن از فنجان یا دمیتاس استفاده می شود.

  • موکا

  موکا از ترکیب لاته با پودر کاکائو، شکلات و یا شربت کارامل درست می شود. در نتیجه منجر به تولید یک نوشیدنی از خانواده قهوه اما با طعم شیرین می شود. برای تزئین روی موکا نیز از خامه استفاده می کنند. اگر قصد دارید به جای طعم تلخ اسپرسو، یک طعم جدید را امتحان کنید، خرید قهوه اسپرسو و تهیه موکا، پیشنهاد وسوسه کننده ای است که نباید از آن غافل شوید.

  • اسپرسو ماکیاتو

  برای تهیه اسپرسو ماکیاتو تنها کافیست به یک شات اسپرسو، مقداری شیر داغ و کف شیر اضافه کنید تا یک طعم باورنکردنی را خلق کنید.

  • لاته ماکیاتو

  لاته ماکیاتو، نسخه تغییر یافته اسپرسو ماکیاتو هست که در مقایسه با اسپرسو ماکیاتو، از شیر بیشتری در تولید آن استفاده شده است. برای تهیه لاته ماکیاتو، یک سوم تا نیم فنجان شیر داغ را در یک فنجان بریزید و بعد، یک شات اسپرسو را به آرامی به آن اضافه کنید.

  • آمریکانو

  آمریکانو از لحاظ تلخی مشابه قهوه سنتی و معمولی است؛ اما طعمی متفاوت از قهوه معمولی دارد؛ چون از خانواده اسپرسو بوده و از روش عصاره گیری به دست آمده است. آمریکانو طرز تهیه ساده ای دارد و از افزودن آب داغ به اسپرسو تهیه می شود. البته نسبت اسپرسو(یک یا دو شات) و آب داغ مورد استفاده، نسبتی متغییر و سلیقه ای است.

  • لونگو

  ریسترتو را به یاد دارید؟ گفتیم که ریسترتو از همان میزان قهوهای استفاده می کند که برای اسپرسو استفاده می شود؛ با این تفاوت که آب مورد استفاده، یک دوم مقدار مقدار معمول است. در لونگو، داستان برعکس است. برای تهیه لونگو از مقدار ثابتی از پودر قهوه استفاده می شود؛ اما این بار، حجم آب مورد استفاده برای عصاره گیری، دو برابر حجم آب مورد استفاده در اسپرسوی سینگل است. به دلیل استفاده از آب بیشتر، لونگو از لحاظ ظاهری شبیه آمریکانو است؛ اما میزان کافئین بیشتر و طعمی متفاوت از آمریکانو دارد. بنابراین اگر خواهان کافئین بیشتر هستید، خرید قهوه اسپرسو از نوع لونگو، انتخاب مناسبی به نظر می رسد.

  • فلت وایت

  فلت وایت، شبیه همان کاپوچینو است؛ با این تفاوت که در تهیه آن از کف شیر استفاده نمی شود و نسبت قهوه به شیر در آن بالاتر است. خرید قهوه اسپرسو از این نوع، در استرالیا و نیوزیلند بسیار محبوب است.

  • کورتادو

  از ترکیب مقادیر مساوی از اسپرسو و شیر داغی که کف آلود نیست، کورتادو به دست می آید.

  • آفوگاتو

  برخلاف آیتم های قبلی این لیست، آفوگاتو بیشتر یک نوع دسر در نظر گرفته می شود تا یک نوع نوشیدنی. طرز تهیه آفوگاتو ساده است و از ریختن یک شات اسپرسوی داغ بر روی یک یا دو اسکوپ بستنی وانیلی تهیه می شود. تلخی اسپرسو در کنار شیرینی بستنی وانیلی، ترکیب ملایم و جذابی را می سازد که سرو آن در کنار بیسکوئیت، شکلات و یا میوه های مختلف از جمله توت فرنگی، آن را به یک دسر خوش طعم و دوست داشتنی تبدیل می کند.

  • اسپرسو کُن پانا

  شاید اسم اسپرسو کن پانا کمی ناآشنا باشد، اما جالب است بدانید که این نوع اسپرسو حتی از کاپوچینو هم با سابقه تر است. اسپرسو کن پانا، نامی ایتالیایی به معنی "اسپرسو با خامه" است که هم نشان دهنده اصالت ایتالیایی این سبک و هم نشان دهنده طرز تهیه آن است. اگه روی شات اسپرسوی سینگل یا حتی دوپیو، خامه زده شده اضافه کنید، به ترکیب حاصل، اسپرسو کن پانا می گویند. برای تزئین خامه نیز می توانید از موادی مانند پودر کاکائو بهره ببرید. 

  • گالائو(Galão)

  گالائو خویشاوندی نزدیکی با کورتادو و کافه لاته دارد. با این تفاوت که نسبت شیر به اسپرسو در آن ۳ به ۱ است. ینی به ازای استفاده از ۳۰ میلیلیتر اسپرسو، باید از ۹۰ میلیلیتر شیر داغ استفاده کنید تا به گالائو برسید.


  قهوه اسپرسو آسیاب نشده


  قیمت قهوه اسپرسو فله ای


  1.تامین دانه قهوه

  قهوه یک کالا است و مانند هر کالایی، قیمت گذاری قهوه ارتباط زیادی با عرضه و تقاضا دارد. عواملی مانند بارندگی زیاد، بازارهای بزرگ جهانی که مصرف قهوه خود را افزایش می دهند (مانند چین و هند) و خشکسالی همگی بر قیمت قهوه تأثیر می گذارند. از آنجایی که بیشتر این عوامل، برنامه ریزی نشده و غیرقابل پیش بینی هستند، قیمت دانه قهوه سال به سال به طور چشمگیری در نوسان است.

  2.برند قهوه

  در خرید قهوه اسپرسو به خصوص خرید دانه قهوه اسپرسو، نام تجاری، هنوز هم یکی از بزرگترین عوامل تعیین کننده در مورد قیمت قهوه است. برندهای ایتالیایی مانند Ily، Lavazza و Segafredo از همان دانه‌ های سبز قهوه های دیگر استفاده می‌ کنند؛ اما به دلیل قدرت برندهایشان، می‌ توانند به طور خودکار قیمت بالاتری داشته باشند. البته لازم به ذکر است برندهای معروف معمولاً از دانه‌ های با کیفیت بالا، رست‌ های مناسب و فرآیندهای کنترل شده استفاده می‌ کنند. این عوامل می‌ توانند به ایجاد یک اسپرسو با طعم، رنگ، بو و فوم خوب کمک کنند.  برندهای معروف همچنین ممکن است از تبلیغات، بسته‌ بندی و توزیع گسترده برخوردار باشند که هزینه‌ های آن‌ها را افزایش می‌ دهد.
  3.دانه های قهوه وارداتی در مقابل دانه های قهوه بو داده شده محلی

  دانه های قهوه بو داده شده محلی تقریباً همیشه ارزان تر از دانه های وارداتی هستند (و تقریباً همیشه تازه تر) و این تفاوت، صرفاً به دلیل هزینه اضافی حمل و نقل است. 

  4.کیفیت دانه های قهوه

  بدیهی است که کیفیت دانه های قهوه، تأثیر مستقیمی بر قیمت محصول نهایی دارد. عواملی مانند عربیکا در مقابل روبوستا، اندازه دانه، درجه بندی دانه های قهوه و منطقه رشد قهوه، همگی بر قیمت دانه های قهوه اسپرسو تاثیر می گذارند.

  5.محل خرید

  قهوه اسپرسو را می‌ توانید از کافه‌ ها، فروشگاه‌ ها یا اینترنت خریداری کنید. هر یک از این گزینه‌ ها ممکن است قیمت‌ های متفاوتی را بر اساس هزینه‌ های عملیاتی، رقابت و تقاضا، ارائه دهند.

  6.نوع دانه‌ های قهوه

  قیمت‌ قهوه اسپرسو فله ای همچنین می‌ تواند تحت تأثیر نوع دانه‌ های قهوه مورد استفاده قرار گیرد؛ زیرا دانه‌های مخصوص یا با کیفیت بالا، اغلب قیمت بالاتری دارند. همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، دانه های عربیکا در مقایسه با دانه های روبوستا، از قیمت و مرغوبیت بالاتری برخوردارند.

  7.میزان رست شدن

  میزان رست شدن قهوه اسپرسو بستگی به نوع دستگاه رست کننده، دمای آب و طول رست دارد. به طور کلی، رست‌ های لایت و مدیوم دارای دمای آب پایین‌ تر و طول رست بالاتر هستند و نتیجه یک قهوه با کافئین و اسیدیته بالاتر و طعم قوی تر ساخته می‌ شود. رست‌ های مدیوم دارک نیز دارای دمای آب پایین‌ تر و طول رست بالاتر هستند و نتیجه منجر به تولید یک قهوه با کافئین و اسیدیته پایین‌ تر و طعم شیرین‌ تر می‌شوند. هرکدام از این رست ها به طور متفاوتی روی قیمت قهوه اسپرسو فله ای تأثیر گذارند.  بهترین برندهای قهوه اسپرسو در سال 2024

  • لاواتزا (Lavazza):

  یکی از قدیمی‌ ترین و محبوب‌ ترین برندهای قهوه ایتالیایی است که از سال ۱۸۹۵ فعالیت می‌ کند. لاواتزا مدل سوپر کریما اسپرسو، یکی از محصولات پرفروش آن است که از ترکیبی از دانه‌ های عربیکا و روبوستا تشکیل شده است. این اسپرسو دارای یک رست دارک فرانسوی قوی با طعم‌ هایی از شکلات، گردو و میوه‌ های خشک است.

  • کیکینگ هورس (Kicking Horse):

  یک برند قهوه کانادایی است که از سال ۱۹۹۶ شروع به کار کرده است. کیکینگ هورس تمام محصولات خود را از دانه‌ های ارگانیک و تجارت عادلانه تهیه می‌ کند. کیکینگ هورس مدل کیک اس، یکی از محصولات محبوب آن است که از ترکیبی از دانه‌ های عربیکا و روبوستا از اندونزی، آمریکای جنوبی و مرکزی ساخته شده است. این اسپرسو دارای یک رست دارک قوی با طعم‌ هایی از چوب، شکلات تلخ و مرکبات است.

  • انتلیجنسیا (Intelligentsia):

  یک برند قهوه آمریکایی است که از سال ۱۹۹۵ در شیکاگو فعالیت می‌ کند. انتلیجنسیا با تأکید بر کیفیت و تازگی قهوه‌ های خود شناخته شده است. انتلیجنسیا مدل بلند هاوس، یکی از محصولات مشهور آن است که از ترکیبی از دانه‌ های عربیکا از اتیوپی، کلمبیا و گواتمالا تشکیل شده است. این اسپرسو دارای یک رست لایت با طعم‌ هایی از سیب، مرکبات، نیشکر و شکلات شیری است.  خرید قهوه اسپرسو کیلویی

  خب اگر بخواهیم رو راست باشیم، غیرممکن است که طرفدار قهوه باشید؛ اما تا کنون خرید قهوه اسپرسو را تجربه نکرده باشید !اسپرسو، قهوه خوش مزه و محبوبی است که طرفداران بی شماری در سراسر جهان دارد. همین موضوع، ضرورت خرید قهوه اسپرسو به صورت کیلویی را ثابت می کند. خرده فروشی های آنلاین و حضوری زیادی وجود دارند که قهوه اسپرسو را به صورت کیلویی می فروشند؛ اما بهترین مکان برای خرید قهوه اسپرسو به شکل عمده، به بودجه، اولویت و موقعیت شما بستگی دارد. در این بهش به برخی از مزایایی که باید هنگام انتخاب و خرید قهوه اسپرسو به صورت عمده در نظر بگیرید، اشاره خواهیم کرد:

  • قیمت و کیفیت دانه های قهوه: شما می خواهید بهترین ارزش را برای پول خود و همچنین بهترین طعم و تازگی را به دست آورید. این امر نیازمند بررسی دقیق محصولات قهوه اسپرسو و برقراری تعادل میان قیمت و کیفیت دانه هاست. 
  • صرفه جویی در زمان و هزینه: با خرید قهوه اسپرسو به صورت عمده، در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید. خرید قهوه اسپرسو به صورت کیلویی، طبیعتا ارزان تر از خرید بسته های کوچک آن است. از طرف دیگر، لازم نیست مدام نگران تمام شدن قهوه یا مراجعه مکرر به فروشگاه باشید.
  • تازگی قهوه: از تازگی و کیفیت قهوه خود لذت ببرید. خرید قهوه اسپرسو به صورت کیلویی، این اطمینان را به شما می دهد که یک منبع ثابت از دانه های قهوه تازه و با کیفیت بالا دارید. شما می توانید آن ها را در ظروف بدون هوا ذخیره کنید و در صورت نیاز آن ها را آسیاب کنید تا طعم و عطر آن ها حفظ شود.
  • تست رست های مختلف: می توانید مخلوط ها و رست های مختلف را امتحان کنید. خرید قهوه اسپرسو به صورت کیلویی این فرصت را به شما می دهد تا انواع مختلف دانه های قهوه و رست های گوناگون را امتحان کنید. شما می توانید آن ها را با هم مخلوط کرده و با هم ترکیب کنید تا ترکیب ها و طعم های سفارشی خودتان را ایجاد کنید. همچنین می توانید قدرت و شدت اسپرسوی خود را براساس اولویت خود تنظیم کنید.


  ویژگی های قهوه اسپرسوی خوب

  برخی از ویژگی های مهم قهوه اسپرسو عبارتند از:

  • تازگی و کیفیت دانه های قهوه
  • اندازه آسیاب و استحکام پایه های قهوه: اگر با شیوه عصاره گیری مورد استفاده در تهیه اسپرسو آشنا باشید، حتما می دانید که اسپرسو نیاز به یک آسیاب بسیار ریز دارد تا آب به طور یکنواخت تر در آن نفوذ کند و طعم و عطر مطلوب را استخراج کند.
  • فشار و دمای آب: اسپرسو در شرایط حدود ۸ بار فشار و بین ۱۹۰ تا ۱۹۶ درجه فارنهایت دما، دم می شود تا یک قهوه غلیظ و قوی با لایه نازک کرما روی آن ایجاد شود.
  • زمان و حجم دم کردن سکانس اسپرسو: یک سکانس اسپرسو استاندارد، حدود ۱ اونس است و دم کردن آن حدود ۲۵ تا ۳۰ ثانیه طول می کشد. زمان و حجم دم کردن را می توان طوری تنظیم کرد که انواع مختلفی از نوشیدنی های اسپرسو مانند ریسترتو، آمریکانو و ... تولید شود.


  آیا قهوه اسپرسو چربی سوز است؟ 

  حتما برای شما هم پیش آمده است که از اطرافیان خود شنیده باشید که خرید قهوه اسپرسو و مصرف آن، اثرات چربی سوزی دارد. اما این موضوع تا چه حد درست است؟ بیایید بررسی کنیم!

  کافئین موجود در قهوه اسپرسو، خواص بسیار خوبی دارد. این ماده، سیستم عصبی مرکزی و فعالیت قلب را تحریک می کند و فشار خون و دمای بدن را افزایش می دهد. بنابراین، قهوه اسپرسو، به طور کلی متابولیسم بدن را تحریک می کند و فرآیند چربی سوزی را سرعت می بخشد. علاوه بر این، کافئین دارای اثر ادرارآور است و عملکرد روده را نیز تحریک می کند. قهوه اسپرسو همچنین حاوی اسیدهای کلروژنیک است. این اسیدها، نوعی ماده آنتی اکسیدانی هستند که می توانند کاهش وزن را تسریع کنند.

  طبق مطالعات بیوفیزیولوژی، ویتامین C به عنوان یک چربی سوز فعال شناخته شده است؛ چرا که با مشارکت در تولید کارنیتین در بدن، سطح متابولیسم پایه بدن را افزایش می دهد و سیکل چربی سوزی را فعال می کند. ویتامین سی همچنین باعث افزایش تولید و ترشح هورمون نوراپی نفرین می شود که ضمن کنترل اشتها، به آزادسازی چربی ذخیره شده از سلول های چربی و استفاده از آنها برای تولید انرژی کمک می کند. 

  اگر به دنبال یک ترکیب چربی سوز فوق العاده بر پایه قهوه هستید، به جای درستی آمده اید. قهوه اسپرسو با لیمو، همان ترکیبی است که به آن نیاز دارید. دستورالعمل این ترکیب به شرح زیر است:

  • یک فنجان قهوه اسپرسو (250 میلی لیتر) آماده کنید.
  • بگذارید قهوه خنک شود؛ زیرا ویتامین C در دمای خیلی بالا، اثر خود را از دست می دهد.
  • لیمو را نصف کرده و آب آن را بگیرید.
  • آب لیمو را به قهوه اضافه کنید و تمام! نوشیدنی قدرتمند شما آماده است!

    

  قهوه اسپرسو چقدر کافئین دارد؟

  برای افراد ناآشنا یا قهوه‌ خورهای معمولی، خرید قهوه اسپرسو، معمولا خرید یک منبع کافئین است تا یک تجربه نوشیدن لذت‌ بخش. اما در پایان روز، داستان فرق می کند! آن موقع است که اکثر ما برای کافئین قهوه می نوشیم. پس مهم است که یک شات قهوه اسپرسو، چقدر کافئین دارد؟  به طور متوسط، یک شات اسپرسو حاوی حدود 63 میلی گرم کافئین است. با این حال، این عدد می تواند بسته به برخی عوامل، متفاوت باشد. برخی از شات های اسپرسو ممکن است حاوی 30 میلی گرم کافئین باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تا 100 میلی گرم یا بیشتر نیز کافئین داشته باشند.

    

  چه عواملی بر محتوای کافئین تأثیر می گذارد؟

  چند فاکتور می توانند محتوای کافئین قهوه اسپرسو را تغییر دهند. نوع دانه ای که برای تولید نوشیدنی استفاده می شود، در واقع یکی از بزرگترین عواملی است که می تواند بر میزان کافئین موجود در شات اسپرسوی شما تأثیر بگذارد. دانه‌های عربیکا، رایج‌ ترین دانه‌ هایی هستند که برای تهیه اسپرسو استفاده می‌ شوند و نسبت به دانه‌ های روبوستا، محتوای کافئین کمتری دارند.

  علاوه بر این، سطح برشته شدن(رست شدن) دانه ها نیز می تواند بر محتوای کافئین قهوه اسپرسو تأثیر بگذارد. رست های تیره تر(دارک) معمولاً مقدار کمی، کافئین کمتری نسبت به رست های روشن(لایت) دارند؛ زیرا هر چه دانه ها طولانی تر رست شوند، کافئین بیشتری را از دست می دهند. در نهایت، روش دم کردن استفاده شده نیز می تواند بر محتوای کافئین قهوه تأثیر بگذارد. دستگاه‌ اسپرسوساز، از فشار بالا برای فشار دادن آب داغ در لا به لای تفاله‌ های قهوه استفاده می‌ کند. این روش می‌ تواند کافئین بیشتری را نسبت به سایر روش‌ های دم‌ آوری، از قهوه استخراج کند.

    

  خواص قهوه اسپرسو برای قلب 

  بله درست متوجه شدید! در ادامه ی فواید فوق العاده قهوه اسپرسو، به خواص قهوه اسپرسو برای قلب می رسیم. همانطور که پیش از این نیز گفته شد، قهوه اسپرسو، نوعی قهوه است که با فشار دادن آب داغ به دانه های ریز آسیاب شده قهوه دم می شود و دارای طعمی قوی و لایه ای ضخیم از فوم روی آن است. بر اساس مطالعات انجام شده در سال های اخیر، خرید قهوه اسپرسو و نوشیدن منظم آن، می تواند فواید زیادی برای سلامت قلب و عروق و سیستم کاردیووسکولار داشته باشد. 

  نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز ممکن است خطر بیماری های قلبی عروقی و مرگ زودرس را کاهش دهد. این خاصیت قهوه اسپرسو، احتمالاً به دلیل پلی فنول های موجود در قهوه است که استرس اکسیداتیو و التهاب را کاهش می دهند.  نوشیدن قهوه اسپرسو می تواند خطر مشکلات جدی ریتم قلب مانند فیبریلاسیون دهلیزی را در افراد سالم کاهش دهد. 

  در افرادی که به طور منظم روزانه یک فنجان قهوه اسپرسو می نوشند، نوشیدن قهوه اسپرسو می تواند خطر نارسایی و مشکلات قلبی را در مقایسه با سایر افراد، 4 تا 15 درصد کاهش دهد. با این حال، قهوه اسپرسو حاوی کافئین است که می تواند به طور موقت فشار خون را افزایش می دهد. بنابراین، افراد مبتلا به فشار خون بالا، بیماری قلبی یا سایر شرایط پزشکی مهم، باید قبل از نوشیدن قهوه اسپرسو یا سایر نوشیدنی های کافئین دار، با پزشک خود مشورت کنند.  در نوشیدن قهوه، اعتدال نیز مهم است؛ زیرا مصرف بیش از حد قهوه ممکن است اثرات منفی بر سلامتی داشته باشد. انجمن قلب آمریکا توصیه می کند مصرف کافئین را تا 400 میلی گرم در روز محدود کنید. این مقدار کافئین، تقریبا معادل پنج یا شش فنجان قهوه اسپرسو است.