/
پربازدیدترین

فیلتر

 • فیلتر ها

 • جستجو
 • خرید قهوه فوری

  امکان ندارد که اهل نوشیدن قهوه باشید، اما خرید قهوه فوری و مصرف آن را تاکنون تجربه نکرده باشید! قهوه فوری احتمالاً یکی از محبوب ترین نوشیدنی های این روزهاست. دلیل پرطرفدار بودن خرید قهوه فوری نیز واضح است؛ قهوه فوری تقریباً در همه فروشگاه ها و سوپرمارکت ها یافت می شود، تهیه نوشیدنی از آن در مقایسه با سایر قهوه ها راحت تر است و عطر و طعمی عامه پسندتر دارد. البته این که دسترسی به آن آسان است، نشان می دهد که اگر در مورد طعم نوشیدنی خود سخت گیر هستید، باید به دنبال برندهای معتبر برای خرید قهوه فوری باشید. 

  از دیگر دلایل محبوبیت قهوه فوری، برای مثال می توان به این موضوع اشاره کرد که اگر به افزایش سریع کافئین نیاز دارید، قهوه فوری بهترین انتخاب است؛ زیرا می توان آن را در زمان کمتر و راحت تر تهیه کرد. با این حال، برخی از مردم قهوه فوری را "قهوه تقلبی" می دانند و معتقدند غیر ممکن است که قهوه فوری بتواند طعم یک قهوه واقعی را برای شما تداعی کند. در حالی که این تصور از پایه غلط است. برای حل این موضوع لازم است ابتدا بدانیم قهوه فوری چیست و چه تفاوتی با قهوه معمولی دارد؟

  در این مقاله تمام جنبه های خرید قهوه فوری و تهیه آن و تفاوت قهوه فوری با سایر انواع قهوه را توضیح خواهیم داد. مطمئن باشید پس از خواندن کل مقاله، هیچ سوالی در ذهن خود نخواهید داشت.

  یک فنجان پودر قهوه فوری

  قهوه فوری به چه قهوه ای گفته می شود؟

  قهوه فوری از آن محصولاتی است که اسمش، خودش را لو می دهد. همانطور که از نامش پیداست، قهوه فوری، قهوه ای است که به سرعت آماده می شود و به طبع، دیگر دردسرهای دم کردن و این سری کارها را ندارد. روش درست کردن آن نیز بسیار ساده است. کافیست بعد از خرید قهوه فوری، بسته بندی آن را باز کرده و محتویات آن را در آب جوش حل کنید و تمام! برای داشتن یک فنجان قهوه، هیچ کار اضافه دیگری لازم نیست.

  در نقطه مقابل، بقیه قهوه ها باید ابتدا رست(برشته) شده، سپس آسیاب شوند تا پودر قهوه تولید شود. اما این پایان کار نیست. شما نمی توانید این پودر را مانند قهوه فوری در آب جوش بریزید و انتظار یک فنجان قهوه از آن داشته باشید! برای اینکه پودر قهوه به یک نوشیدنی تبدیل شود، فرایند دم آوری و عصاره گیری مربوط به خودش را دارد؛ در حالی که در قهوه فوری از این سری مشکلات خبری نیست. برای خرید قهوه فوری ارزان اینجا کلیک کنید.


  آیا قهوه فوری از قهوه واقعی تهیه می شود؟ 

  "قهوه فوری از قهوه واقعی تهیه می شود." برای تهیه آن، پودر قهوه درست مثل قهوه معمولی دم آوری می شود، حتی دانه های آن به همان روشی که برای تهیه قهوه دم شده معمولی مورد استفاده قرار می گیرد، برشته و آسیاب می شوند. پس تفاوت در چیست؟! تفاوت اصلی میان قهوه معمولی و قهوه فوری، در واقع میزان آب است! در فرایند تهیه قهوه فوری، پس از اتمام فرآیند دم کردن، تمام آب موجود در قهوه فوری حذف می شود و به همین دلیل، کریستال های قهوه کم آبی به دست می آیند که منتظر اضافه شدن آب هستند.

  تفاوت دیگری که مابین قهوه معمولی و قهوه فوری وجود دارد، به نوع دانه های قهوه مورد استفاده بر می گردد. قهوه های دم شده معمولی، اکثرا دارای دانه های عربیکا هستند یا از مخلوطی از دانه های عربیکا و روبوستا تهیه شده اند که دانه های عربیکا، سهم بیشتری در تشکیل پودر قهوه دارند. این موضوع، به مرغوبیت و محبوبیت بیشتر دانه های عربیکا بر می گردد؛ به گونه ای که دانه های عربیکا، با وجود کشت سخت تر و مقاومت کمتر در برابر آفات، در حدود 60 درصد از دانه های قهوه تولید شده در سطح جهان را تشکیل می دهند. این در حالی است که برای ساخت قهوه فوری، بیشتر از دانه های روبوستا استفاده می شود که در هنگام خرید قهوه فوری می توانید نوع دانه مورد استفاده را بر روی بسته بندی محصول ببینید.

  احتمالا برایتان سوال شده است که چرا در تهیه قهوه فوری، بیشتر از دانه های روبوستا استفاده می شود؟ دلیل این امر نیز مشخص است. دانه های قهوه عربیکا، گران تر از دانه های روبوستا هستند. اگر در نظر بگیریم که یکی از اهداف اصلی تولید قهوه فوری، دستیابی به محصولی با قیمت کمتر و آماده سازی راحت تر است، می توان فهمید که چرا به جای دانه های عربیکا، اکثرا از روبوستا برای تولید قهوه فوری استفاده می شود.

  شاید برایتان جالب باشد بدانید که مانند قهوه معمولی، انواع قهوه فوری را نیز می توانید پیدا کنید. برای مثال، بد نیست خرید قهوه فوری از نوع اسپرسو را امتحان کنید. تصور کنید که در کمتر از 5 دقیقه می توانید اسپرسوی خود را بنوشید و دیگر از دردسرهای ریختن پودر در پرتافیلتر و عصاره گیری و... خبری نیست. داستان وقتی لذت بخش تر می شود که این قهوه، تقریباً همان طعم اسپرسوی معمولی را داشته باشد. چشمگیر است، اینطور نیست؟

  پودر قهوه فوری به همراه قاشق

  تاریخچه قهوه فوری

  تاریخچه قهوه فوری به قرن هجدهم میلادی باز می گردد. یعنی از اکثر کشورهای دنیا قدیمی تر است! در واقع، زمانی که ایده قهوه فوری ایجاد شد، حتی دوچرخه نداشتیم! اولین نوشیدنی که می توانیم آن را قهوه فوری بنامیم، در طول جنگ داخلی آمریکا ساخته شد. نام آن Essence of Coffee بود و اساساً مخلوطی از شکر، شیر و قهوه غلیظ بود؛ به این صورت که این ترکیب را با مقداری آب داغ مخلوط می کردند و قهوه آماده نوشیدن بود. با این حال، سربازان، نوشیدنی حاصله را به دلیل قوام آن دوست نداشتند و مدتی بعد، تولید آن متوقف شد.

  کسی که به قهوه فوری کمک کرد تا توجه مردم را به خود جلب کند و خرید قهوه فوری بر سر زبان ها بیافتد، دانشمندی به نام ساتوری کاتو بود. مرد ژاپنی که در ایالات متحده کار می کند. پس از او، جورج لوئیس واشنگتن وقتی متوجه شد موادی شبیه کریستال روی دهانه قهوه جوش او تولید شده است، یک فرآیند جدید قهوه سازی فوری را توسعه داد که منجر به تولید اولین نسخه از کریستال های قهوه شد که ما هنوز هم آن ها را در قهوه های فوری می بینیم.

  زمانی که نستله وارد بازی شد و قهوه فوری معروف به نام «نستله» را ساخت، قهوه فوری صنعت برزیل را تکان داد. این قهوه سفر خود را در جنگ جهانی دوم آغاز کرد و تا به امروز همچنان مشهور و معروف مانده است. نستله به قدری موفقیت آمیز بوده است که تقریباً هر یک از ما، حداقل برای یک بار هم که شده است قهوه فوری "نسکافه" را زمانی که نیاز به مصرف سریع کافئین داشتیم، امتحان کرده ایم.


  بیشتر بخوانید: خرید قهوه فوری ارزان


  نکات مهم در خرید قهوه فوری

  • هر قهوه فوری، نسکافه نیست!

  از عادات ایرانیان است که اسم یک برند خاص را به عنوان یک محصول به کار می برند و در گذر زمان، این اشتباه در میان مردم جا می افتد. مثلا از اسم "پفک" که نام یک برند است، برای اشاره به اسنک پنیری تولید شده توسط هر برند دیگری نیز استفاده می کنند. 

  داستان نسکافه و قهوه فوری هم همین است. نسکافه، برندی مشهور در زمینه تولید قهوه فوری است؛ اما در ایران به هر قوه فوری نسکافه می گویند! یا مثلا اینگونه تصور می شود که کافی میکس یک چیز جداگانه است؛ در حالی که کافی میکس، همان قهوه فوری است که مقداری شکر و شیر غیر لبنی هم به آن افزوده شده و چیز عجیب و غریبی نیست. برندهای قهوه فوری اکثرا دستور ساخت مشابهی را دنبال می کنند و گاها فقط در نوع و میزان افزودنی ها با یکدیگر تفاوت دارند.

  شناخت روش های اصلی تولید قهوه فوری، کمک می کند تا در هنگام خرید قهوه فوری، انتخاب بهتری داشته باشید و لذت یک فنجان قهوه خوش عطر و طعم را تجربه کنید. قهوه فوری را می توان به عنوان "نسخه خشک شده قهوه دم شده معمولی" تعریف کرد. اما چگونه تمام آب قهوه را حذف می کنند؟


  یک پیمان قهوه فوری

  روش های حذف آب در قهوه فوری

  1.خشک کردن انجمادی قهوه

  روش اول، یعنی خشک کردن انجمادی، یک روش نسبتاً پیچیده است و به دلیل پیچیدگی آن، برند های قهوه فوری که قهوه خود را با روش خشک کردن انجمادی تولید می کنند، گران تر هستند. از طرفی عطر و طعم آنها، در مقایسه با قهوه فوری تولید شده با روش دیگر، لذت بخش تر و قوی تر است. اگر از آن دسته افرادی هستید که کیفیت قهوه تان برایتان مهم است، در هنگام خرید قهوه فوری حتما باید این موضوع را در نظر بگیرید.

  در این روش، در مرحله اول، قهوه را تا حدود 40- درجه سانتیگراد سرد می کنند. سپس محفظه گرم می شود. پس از مدتی، قهوه ما شروع به گرم شدن می کند و آبی که در داخل آن یخ زده بود، شروع به تجربه یک فرآیند شیمیایی به نام تصعید می کند که طی آن، آب به گاز تبدیل می شود. هنگامی که فرآیند تصعید آب موجود در قهوه به پایان برسد، کریستال های قهوه فوری به دست خواهند آمد.


  2.خشک کردن قهوه با اسپری

  این فرآیند خاص، کمی سریعتر از انجماد است. فقط در 30 ثانیه، با استفاده از جریان هوای گرم، قهوه معمولی به دانه های قهوه فوری تبدیل می شود. با این حال، به دلیل ماهیت این فرآیند، قهوه می تواند بخشی از طعم خود را از دست بدهد.


  • قهوه گلد یا کلاسیک؟

  همانطور که از اسم قهوه فوری گلد بر می آید، نوعی قهوه فوری مرغوب تر در مقایسه با نوع کلاسیک است؛ چرا که قهوه فوری گلد با روش خشک کردن انجمادی به دست می آید. این در حالی است که قهوه فوری کلاسیک با روش خشک کردن با اسپری تولید شده است و به همین دلیل، حفظ عطر و طعم در قهوه فوری گلد نسبت به نوع کلاسیک بهتر است. توجه این موضوع در زمان خرید قهوه فوری، باعث می شود قهوه ای مطابق با سلیقه خودتان داشته باشید.


  •  قهوه فوری، خوب یا بد؟

  ممکن است شما هم شنیده باشید که مصرف قهوه فوری خوب نیست و شایعاتی از این دست، شما را از خرید قهوه فوری منصرف کرده باشند. اما حقیقت چیست؟ در واقع، ما به طور قطع نمی توانیم به این سوال جواب بدهیم. عدم قطعیت، ذات علم پزشکی است و تفاوت های فردی هستند که پاسخ های متنوع را می سازند. اما تحقیقاتی که تا کنون انجام شده اند، حکایت از این موضوع دارند که خرید قهوه فوری و مصرف آن، هیچگونه ضرری ندارد. جدای از این موضوع، آنچه صراحتا می توانیم بگوییم، این است که درست مانند قهوه دم کرده معمولی، قهوه فوری نیز فواید بسیاری برای سلامتی دارد.


  • تاثیر قهوه بر سلامتی انسان

  احتمالاً در مورد محتوای آنتی اکسیدانیِ غنیِ موجود در دانه های قهوه شنیده اید. آنتی اکسیدان ها، دسته ای از مولکول های زیستی هستند که با خنثی سازی اثر رادیکال های آزاد ساخته شده در بدن، مانع از تخریب سلول ها و بافت ها بر اثر فعالیت شیمیایی بسیار زیاد رادیکال های آزاد می شوند. این محتوای آنتی اکسیدانی غنی، ممکن است همان معجزه ای باشد که قهوه برای ما به ارمغان می آورد. همین مورد در مورد قهوه فوری نیز صدق می کند. اعتقاد بر این است که قهوه های فوری، تقریباً همان میزان آنتی اکسیدان قهوه معمولی را در خود دارند که این موضوع را می توان به روش تولید قهوه فوری نسبت داد.

  علاوه بر آنتی اکسیدان ها، ترکیبات ضدسرطان و ضد التهابی موجود در قهوه را نباید از قلم انداخت. مصرف مداوم قهوه(بین 2 تا 4 فنجان در طول روز)، به طور موثری خطر سرطان های کبد، پروستات و آندومتر(لایه داخلی رحم) را کاهش می دهد. از طرف دیگر، اگر زیاد طرفدار کافئین نیستید، خرید قهوه فوری و مصرف آن می تواند یکی از مناسب ترین گزینه ها برای شما باشد؛ چرا که قهوه فوری نسبت به قهوه دم کرده معمولی، از کافئین کمتری برخوردار است. فنجان قهوه فوری  شما دارای 50 تا 90 میلی گرم کافئین است؛ در حالی که قهوه دم کرده معمولی بین 85 تا 135 میلی گرم کافئین دارد.

  به طور خلاصه، اگرچه ما به طور قطع نمی دانیم که آیا خرید قهوه فوری و تهیه دم نوش از آن، ممکن است با مضراتی همراه باشد یا نه، اما واضح است که درست مانند قهوه سنتی، قهوه فوری نیز فواید سلامتی بسیاری دارد که همین موضوع، می تواند دلیل کافی برای خرید قهوه فوری باشد. بعبارتی، اثرات مفید قهوه فوری، به مراتب از مضرات احتمالی آن بیشترند.

  فیزیک بدنی مناسب و ایده آل، قطعا آرزوی هر فردی است که به ظاهر خود اهمیت می دهد. از برجسته ترین خواص قهوه، توانایی آن در کاهش وزن است. مدت هاست که ثابت شده است کافئین موجود در قهوه، نقش مثبتی در افزایش سوخت و ساز بدن و چربی سوزی دارد؛ شرایطی که نهایتا منجر به کاهش شاخص توده بدنی، کاهش وزن و کاهش میزان بافت چربی بدن شما خواهد شد. قهوه فوری در مقایسه با قهوه سنتی، از میزان کالری کمتری برخوردار است. به عبارتی با خرید قهوه فوری و مصرف آن، هم از کافئین موجود در قهوه برخوردار می شوید و هم از میزان کالری بیشتری که در قهوه سنتی وجود دارد، در امان خواهید بود. یعنی یک تیر و دو نشان!


  3 ظرف شامل دانه قهوه، پودر قهوه و قهوه آسیاب شده ریز


  خرید قهوه فوری کیلویی

  اگر به تازگی وارد دنیای قهوه فوری شده اید، در مقایسه با قهوه ای که عادت به دم کردن آن در قهوه جوش دارید، ممکن است چند چیز توجه شما را جلب کند. وقتی صحبت از قهوه فوری می شود، مزایای زیادی نسبت به روش های دیگر مانند دم کردن قهوه یا خرید آن از کافی شاپ وجود دارد. قهوه فوری، درک می کند که شما به عنوان یک قهوه خور به دنبال چه هستید، به همین دلیل است که قهوه فوری، محصولی عالی برای شماست. طبیعتا سه چیز مهمی که می خواهید هنگام خرید قهوه فوری مشاهده کنید، عبارتند از:

  • دوز روزانه کافئین
  • طعم شگفت انگیز
  • صرفه جویی در زمان و پول


  1.دوز روزانه کافئین

  بسیاری از ما به دنبال منبع سالم کافئین هستیم. یکی از راه های دریافت این کافئین، نوشیدن قهوه است. مهم است که از تامین کافئین، از منابع و محصولاتی که برای ما ناسالم هستند، خودداری کنیم. نوشیدن نوشابه های انرژی زا یا کافئین پودر شده در بسته های روزانه می تواند برای شما مضر و برای آینده سلامتی شما خطرناک باشد. یکی از چیزهایی که هنگام خرید قهوه فوری به دست می آورید، راهی سالم برای دریافت کافئین در هر روز یا هر زمان که بیشتر به آن نیاز دارید است. انتخاب یک گزینه سالم تر که از مواد طبیعی ساخته شده باشد، بسیار ایمن تر است و مقدار مناسبی از کافئین را که به دنبال آن هستید، در اختیار شما قرار می دهد.


  2.طعم شگفت انگیز

  وقتی قهوه فوری را انتخاب می کنیم، نمی خواهیم طعم را فدای زمان اضافی کنیم. حفظ طعم و عطر خوشمزه ای که همه ما عاشق آن هستیم نیز مهم است، این دقیقاً همان کاری است که قهوه فوری برایتان انجام می دهد. البته باید حواستان باشد که خرید قهوه فوری از هر برندی نمی تواند این خواسته شما را برآورده کند. 


  3.برند قهوه فوری

  اهمیت برندی که قهوه فوری خود را از آن خریداری می کنید، در طعم و کیفیت قهوه منعکس می شود. قهوه فوری مرغوب، طعم معطر و اصیل قهوه را به همراه عطر قهوه که همه ما دوست داریم در طول فرآیند دم کردن آن را بو کنیم، حفظ می کند. بنابراین هنگام خرید قهوه فوری به خصوص خرید قهوه فوری ارزان، نباید نگران فداکردن عطر و طعم باشید؛ تنها کاری که لازم است انجام دهید، این است که برند مرغوب را پیدا کنید و تمام! ما در این مجموعه بر اساس تعهد اخلاقی خود به مشتریان، سعی کرده ایم تا بهترین برندهای عرضه کننده قهوه فوری از سراسر جهان را جمع آوری کنیم تا لذت نوشیدن یک فنجان قهوه راحت و بی دردسر را در اختیار طرفداران قهوه بگذاریم. 


  4.صرفه جویی در زمان و پول

  اگر به دنبال خرید قهوه فوری هستید، واضح است که به دنبال راهی برای صرفه جویی در زمان در برنامه روزانه خود هستید. با انتخاب قهوه فوری، دیگر نگران وقت گذاشتن برای تهیه و دم کردن قهوه خود در قهوه جوش نخواهید بود. در عوض، می توانید مقدار صحیح را مستقیماً در فنجان بریزید و آب جوش اضافه کنید. به همین سادگی! علاوه بر صرفه جویی در زمان، با انتخاب قهوه فوری ارزان، در هزینه نیز صرفه جویی خواهید کرد. از آنجایی که نیازی به نگرانی در مورد خرید دستگاه های گران قیمت یا خرید منظم فیلتر قهوه ندارید، در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد.  خرید قهوه فوری ارزان

  اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمال اینکه حداقل یک بار در طول زندگی خود، خرید قهوه فوری به خصوص خرید قهوه فوری ارزان را تجربه کرده باشید، بسیار زیاد است. قهوه فوری امروزی را می توان در مراکز خرید، فروشگاه های مواد غذایی و آنلاین یافت. اما دست نگه دارید! هر گردی، گردو نیست! درست است که امروزه دسترسی به قهوه فوری بسیار ساده تر از گذشته است؛ اما همین سادگی در خرید و تنوع زیاد، می تواند مشکل ساز شود؛ چرا که اگر در مورد مرغوبیت قهوه خود سخت گیر هستید، باید بتوانید گزینه های به درد بخور را از بقیه جدا کنید.

  صرف نظر از این موضوع، قهوه فوری، یک نوشیدنی کاملاً مقرون به صرفه بوده و بخشی از رژیم غذایی رایج در بسیاری از خانه ها و ادارات است. با این حال، خرید قهوه فوری همیشه به این راحتی نبوده است. قهوه فوری در گذشته بسیار گران بود و خرید قهوه فوری ارزان، آرزویی محال به حساب می آمد! اما چرا امروزه خرید قهوه فوری ارزان به راحتی امکان پذیر است؟ چرا قهوه فوری، ارزان است؟ سوالاتی از این دست و هر آن چه برای خرید قهوه فوری به خصوص خرید قهوه فوری ارزان به آن نیاز دارید، در این صفحه آمده است.

  خرید قهوه فوری ارزان، جایگزین مناسبی برای خرید قهوه آسیاب شده است که هم کم هزینه است و هم آسان. شما فقط کافی است مقداری قهوه فوری را در یک فنجان آب داغ خود بریزید و تمام! سپس شما یک فنجان قهوه آماده دارید که انرژی شما را در طول روز تامین می کند. قهوه فوری از دم کردن و سپس خشک کردن قهوه معمولی درست می شود. قهوه خشک شده به صورت پودر بسیار ریز آسیاب می شود و هنگامی که ذرات به دست آمده با آب مخلوط شوند، ماده ای شبیه شربت ایجاد شود که همان قهوه شماست!

  یک پیمانه قهوه فوری ارزان

  مراحل تولید قهوه فوری ارزان

  • برشته کردن قهوه

  شاید برای شما که علاقه مند به خرید قهوه فوری ارزان هستید، جالب باشد که بدانید قهوه فوری چگونه تهیه می شود. برای این کار ابتدا دانه های روبوستا برشته می شوند، که شامل قرار دادن بارهایی از دانه های برداشت شده در دستگاه تفت دادن و حرارت دادن آنها تا دمای 180-230 درجه سانتیگراد (356-446 درجه فارنهایت) است.  پس از تقریباً ده تا پانزده دقیقه بو دادن، دانه ها از دستگاه خارج شده و تا دمای 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) خنک می شوند. این کار برای اطمینان از عدم ادامه گرمای باقیمانده برای پختن دانه های قهوه انجام می شود. همچنین به دانه ها کمک می کند تا طعم بیشتری را آزاد کنند.

  • آسیاب کردن قهوه فوری

  با استفاده از آسیاب های فرز و تیغه ای با اندازه صنعتی یا آسیاب های غلتکی صنعتی، دانه های قهوه به پودر ریز تبدیل می شوند. اینجاست که طعم و عطر دانه های قهوه آزاد می شود. گاز نیتروژن به قهوه آسیاب شده پمپ می شود تا به حفظ عطر و طعم آن کمک کند.

  • دم کردن قهوه

  دانه های آسیاب شده قهوه در یک سری ماشین های دم آور بزرگ با استفاده از آب حل می شوند که این انحلال، در استخراج کربوهیدرات ها و سایر ترکیبات از پودر قهوه نقش دارند. در طی این فرآیند، پودر قهوه به عصاره ای شربت مانند تبدیل می شود و طعم خود را آزاد می کند. به لطف این مرحله است که پس از خرید قهوه فوری ارزان، نیازی به دم کردن قهوه فوری ندارید.

  • خشک كردن قهوه فوری

  اینجاست که همه چیز می تواند متفاوت باشد. دو روش اصلی خشک کردن وجود دارد: خشک کردن با اسپری و خشک کردن انجمادی


  1.خشک کردن قهوه با اسپری

  در خشک کردن با اسپری، عصاره شربت در معرض هوای بسیار گرم و خشک قرار می گیرد که آب موجود در عصاره را تبخیر کرده و قهوه را به کریستال های کوچک و خشک شده ای تبدیل می کند که شبیه دانه های بزرگ ماسه هستند. پس از این مرحله، قهوه را می توان برای توزیع در یک ظرف دربسته، نگهداری و مهر و موم کرد.


  2.خشک کردن انجمادی قهوه

  به جای اسپری کردن هوا گرم و خشک به عصاره قهوه، عصاره قهوه را سرد کرده و به یخ تبدیل می کنند. سپس یخ را به قطعات کوچکتر خرد می کنند. نتیجه این کار، همان دانه های ریزی است که در بسته بندی قهوه فوری می بینید. اکنون آماده مهر و موم شدن و ذخیره سازی برای توزیع است. نتیجه نهایی این روش با روش خشک کردن با اسپری تا حد زیادی یکسان است. بعد از خرید قهوه فوری ارزان، تنها کاری که به عنوان مصرف کننده قهوه باید انجام دهید، این است که قهوه فوری خود را به آب داغ اضافه کنید و از یک فنجان قهوه راحت و بی دردسر لذت ببرید! 

  یک قاشق پودر قهوه فوری


  تفاوت قهوه فوری و قهوه معمولی

  قهوه فوری به دلیل نوع دانه های قهوه ای که در تهیه آن استفاده می شود، ارزان تر از قهوه آسیاب شده است. اگر طرفدار خرید قهوه فوری ارزان باشید، حتما تا کنون متوجه شده اید که برای تهیه قهوه فوری، بیشتر از دانه های قهوه روبوستا استفاده می کنند که در مقایسه با دانه های عربیکا، مقداری ارزان تر هستند. البته این ارزان تر بودن را به پای کم کیفیت بودن نگذارید! هر نوع نژاد قهوه، ویژگی های مخصوص به خودش را دارد و چه بسا برخی دانه های روبوستا، در مقایسه با برخی دانه های عربیکا از عطر و طعم به مراتب بهتری برخوردار باشند. سوای از این موضوع، قهوه فوری، برخلاف قهوه آسیاب شده که برای دم آوری به دستگاه مخصوص نیاز دارد، به ماشین های تخصصی نیاز نداشته که دلیل دیگری برای ارزان تر بودن آن است. نسخه متضاد قهوه فوری، قهوه آسیاب شده است و شما باید دلیل تمایز این دو را بدانید؛ زیرا بسیاری از قهوه خورها این دو را با هم اشتباه می گیرند.

  قهوه آسیاب شده را می توان از هر یک از دو گونه محبوب قهوه یعنی عربیکا و روبوستا تهیه کرد؛ اما از بین این دو، عربیکا رایج ترین نوع مورد استفاده است. در حالی که قهوه آسیاب شده بهتر است با استفاده از قهوه سازهای قطره ای تهیه شود، قهوه فوری نیازی به دم کردن ندارد؛ زیرا قبلاً دم و سپس خشک شده است. همچنین قهوه فوری بیشتر با دانه های قهوه روبوستا تهیه می شود که نسبت به دانه های عربیکا از قیمت کمتری برخوردارند. روش تهیه و نوع قهوه، دو مورد از قابل توجه ترین تفاوت ها بین قهوه معمولی و قهوه فوری هستند. به همین دلیل است که طعم آنها کمی متفاوت است؛ با اینکه هر دو نام قهوه را به همراه خود یدک می کشند.


  بیشتر بخوانید: خرید قهوه بدون کافئین


  نکات مهم هنگام خرید قهوه فوری ارزان

  اگر طرفدار خرید قهوه فوری به خصوص خرید قهوه فوری ارزان هستید، باید ابتدا چندین متغییر را بشناسید تا بتوانید قهوه فوری مناسب خودتان را پیدا کنید. برخی از مواردی که در هنگام خرید قهوه فوری ارزان باید به آن ها توجه کنید در زیر آورده شده اند:


  • توجه به کیفیت دانه های قهوه مورد استفاده

  یکی از دلایل اصلی ارزان بودن قهوه فوری این است که تولیدکنندگان بیشتر از دانه های قهوه ارزان استفاده می کنند. هنر پردازش دانه های قهوه، بسیار پیچیده است و نیاز به تلاش و سرمایه گذاری زیادی دارد. بنابراین برای پایین نگه داشتن هزینه ها و ادامه فعالیت، تولیدکنندگان ترجیح می دهند از دانه های قهوه ارزان تری مانند قهوه روبوستا استفاده کنند.

  زمانی که هدف از تولید قهوه فوری را بفهمید، دیگر تعجب نخواهید کرد که چرا از دانه های روبوستا در تولید قهوه فوری استفاده می شود. "خرید قهوه فوری ارزان" یکی از پر جست و جو ترین عبارات مرتبط با قهوه در سطح اینترنت است. تولید محصولی بر پایه قهوه با قیمت کمتر و کیفیتی قابل قبول، همان چیزی است که تولیدکنندگان را واداشت تا از دانه های روبوستا در تولید قهوه فوری استفاده کنند. از طرف دیگر، حجم قهوه فوری در هر بسته بندی بسیار کم است؛ بنابراین تولیدکنندگان می توانند آن ها را با قیمت پایین به فروش برسانند.

  داستان تفاوت کیفیت بین روبوستا و عربیکا بسیار گسترده است. امروزه تقریباً تمام محصولات قهوه که در فروشگاه ها و به صورت آنلاین فروخته می شوند از دانه های روبوستا یا عربیکا یا ترکیبی از این دو دانه به دست آمده اند. دانه های دیگری هم وجود دارند که آن چنان آش دهن سوزی نیستند؛ برای مثال می توان به دانه های اکسلسا اشاره کرد که در برخی مناطق کشت می شوند؛ اما میزان کشت آن در سراسر جهان کمتر از ده درصد است؛ بنابراین طبیعی است که حتی اسم این دانه ها را تا به حال نشنیده باشید!

  عربیکا طعم و بافت عالی دارد؛ در حالی که روبوستا طعم تند و تلخ تری دارد که ارزش آن را مقداری کم می کند. با این حال دانه های روبوستا کافئین بیشتری دارند که نباید آن را از قلم انداخت. پس اگر به دنبال فواید کافئین هستید، باید بدانید که دانه های روبوستا تا یک و نیم برابر دانه های عربیکا کافئین بیشتری دارند. این نکته را هم نباید از قلم انداخت که کشت روبوستا ارزان تر است. همچنین در کنار ارزان تر بودن، گیاهان روبوستا سریع تر از عربیکا رشد می کنند. گیاه روبوستا میزان میوه بیشتری تولید می کند، در ارتفاعات پایین تر محصول می دهد و در برابر آفات نسبت به گیاه عربیکا مقاوم تر است. با این توصیفات، طبیعی است که قیمت هر فنجان قهوه روبوستا کمتر از عربیکا باشد.


  چندین فنجان قهوه در انواع متفاوت


  • توجه به محبوبیت و برند قهوه فوری 

  قهوه فوری بسیار ارزان تر از قهوه آسیاب شده از دانه های عربیکا است. ثانیاً، تهیه آن در عرض چند دقیقه امکان پذیر است و ضمن اینکه طرز تهیه بسیار ساده تری در مقایسه با قهوه معمولی دارد، عطر و طعم آن نیز می تواند شما را قانع کند. همه این موارد در کنار محتوای کافئین بالا و کالری کمتر آن (به دلیل استفاده از دانه های روبوستا در تهیه آن)، سبب شده اند تا خرید قهوه فوری ارزان، یکی از پرطرفدارترین گزینه ها برای طرفداران قهوه باشد.


  • میزان رست شدن قهوه فوری

  برای قهوه خور های ماهر، یکی از گزینه های مهم در هنگام خرید قهوه فوری ارزان، میزان رست شدن قهوه است. خبر بد این است که ممکن است در مورد نوع و میزان رست شدن قهوه فوری، اطلاعات زیادی دستتان را نگیرد! به دنبال یک رست لایت، دارک، یا یک رست ایتالیایی دارک هستید؟ متأسفانه شما در این جا انتخاب های زیادی ندارید.


  • دلایل ارزان تر بودن قهوه روبوستا نسبت به قهوه عربیکا

  برای دو برابر کردن دلایل ارزان بودن قهوه فوری، اجازه دهید دانه های مورد استفاده را با دانه های مورد استفاده برای قهوه آسیاب شده معمولی مقایسه کنیم. بنابراین، در اصل، این مقایسه بین قهوه روبوستا و عربیکا خواهد بود.

  1.دوره کشت

  اگر یک درخت عربیکا و یک درخت روبوستا در یک روز کاشته شوند، به طور همزمان به میوه نزدیک نمی رسند. درختان روبوستا در سال دوم شروع به میوه دادن می کنند؛ در حالی که عربیکا حدود 4 سال طول می کشد تا میوه دهی را آغاز کند. این دو سال نگهداری اضافی، یک زمان طولانی برای سرمایه گذاری و کار سخت محسوب می شود. بنابراین در حالی که یک کشاورز روبوستا بعد از 24 ماه شروع به درو می کند و درآمد کسب می کند، یک کشاورز عربیکا باید دو سال دیگر صبر کند.


  2.دوره برداشت

  یکی دیگر از دلایل ارزانتر بودن قهوه فوری روبوستا این است که این درخت در مقایسه با عربیکا، سالانه دانه های بیشتری تولید می کند. این موضوع باعث کاهش هزینه هر درخت و افزایش حاشیه سود می شود. بنابراین حتی با وجود این که دانه های عربیکا سود بیشتری دارند؛ اما روبوستا بازده بیشتری دارد که کسری قیمت را پوشش می دهد.


  3.طعم تند

  تقریبا 99 درصد از قهوه فوری مصرفی در جهان را قهوه روبوستا تشکیل می دهد؛ اما برای لذت بردن از این قهوه، تولیدکنندگان باید طعم آن را با افزودن مواد افزودنی اصلاح کنند. این گونه در مقایسه با عربیکا که طعم طبیعی تصفیه شده ای دارد، طعم بسیار تلخ و تندی را تداعی می کند. حتی هنگامی که از روبوستا به عنوان بخشی از ترکیب دو منشا استفاده می شود، باز هم روبوستا عمدتاً غلظت کمتری در آن ترکیب دارد و بنابراین طعم تند آن آنقدر ها به چشم نمی آید.


  4.کافئین

  بسیاری از طرفداران قهوه، خواهان کافئین آن هستند. همین موضوع یکی از دلایل اصلی پرطرفدار بودن خرید قهوه فوری ارزان است. کافئین بالا، یکی از نقاط قوت اصلی فروش قهوه روبوستا است. بنابراین برای افرادی که کافئین را ترجیح می دهند، این گونه ترکیبی ایده آل برای آنهاست. با این حال، هنگامی که روبوستا با عربیکا ترکیب می شود، میزان کافئین چند درجه بالاتر می رود. نوشیدنی های کافئین دار به طور متوسط ارزان تر از نوشیدنی های بدون کافئین هستند؛ چرا که فرآیند جداسازی کافئین، سخت وهزینه بر است.

  انواع قهوه فوری ارزان

  مزیت قهوه فوری ارزان نسبت به سایر انواع قهوه

  خرید قهوه فوری ارزان یکی از گرینه های بسیار محبوب برای خریداران و دوست داران قهوه است؛ زیرا در مقایسه با قهوه دم شده، ارزان تر است و آسان تر تهیه می شود. اگر می خواهید از نوشیدنی مورد علاقه خود لذت ببرید، بدون اینکه هزینه زیادی بپردازید، باید به خرید قهوه فوری ارزان پایبند باشید.

  همچنین، اگر نوشیدنی های دارای کافئین بالا را ترجیح می دهید، خرید قهوه فوری ارزان و تهیه نوشیدنی از آن برای شما ایده آل است. بسیاری از طرفداران قهوه و قهوه خور های ماهر معتقدند که بهترین راه برای لذت بردن از قهوه، دم کردن آن به سبک اسپرسو است. خرید قهوه فوری ارزان از نوع اسپرسو، به شما این امکان را می دهد که همان طعم دوست داشتنی یک شات اسپرسو را با دردسر و هزینه ای بسیار کمتر تجربه کنید. بنابراین برای نتیجه گیری، قهوه فوری ارزان است زیرا:

  • مشخصات طعم آن
  • نحوه رشد و دوره های کاشت و برداشت
  • حجم در زنجیره تامین
  • کیفیت دانه ها
  • عدم نیاز به دستگاه قهوه ساز

  طبیعی است که طعم قهوه فوری ممکن است به خوبی قهوه آسیاب شده نباشد؛ اما اگر در هنگام خرید قهوه فوری ارزان دقت کافی را به خرج دهید، می توانید یک فنجان نوشیدنی بسیار عالی داشته باشید.