/

محصولی یافت نشد!

بازگشت

دانه قهوه اسپرسو

پس از یک روز کاری، هیچ چیز شبیه یک شات اسپرسوی داغ، لذت بخش نخواهد بود. خامه، طعم تند قهوه و کافئین آن، تمام چیزی است که برای رفع کردن خستگی شما کافی است. شاید ساده به نظر برسد؛ اما در واقع چیزهای زیادی وجود دارد که باید در هنگام خرید دانه قهوه اسپرسو مدنظر قرار بدهید تا به یک عطر و طعم لذت بخش دست یابید. در این مقاله، دست شما را میگیریم و همه چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک باریستای خانگی باید بدانید، را به شما خواهیم گفت و فوت و فن های خرید دانه قهوه اسپرسو را به شما خواهیم گفت.

یک فنجان پر از قهوه آسیاب نشده

چرا از دانه قهوه اسپرسو استفاده کنیم؟

اولین سوالی که ممکن است بپرسید این است که چرا نباید از دانه های قهوه معمولی استفاده کنیم؟  دلایل مختلفی وجود دارد که بیشتر کافه ها از یک ترکیب خاص برای اسپرسو استفاده می کنند. در مورد این موضوع می توان دلایل زیادی گفت؛ اما دلایل اصلی ای که اهمیت خرید دانه قهوه اسپرسو را نشان می دهند، در زیر آمده است:

  • رسم قدیمی 

دانه های اسپرسو همیشه تیره تر از انواع دیگر قهوه برشته شده اند. مردم انتظار دارند «طعم اسپرسو»، نسبت به طعمی که از دانه های قهوه معمولی به دست می آید، خاص تر و تلخ تر باشد؛ این موضوع مستلزم برشته شدن بیشتر دانه های قهوه است. در هنگام خرید دانه قهوه اسپرسو، با بررسی بسته بندی محصول می توانید میزان رست شدن دانه ها را ببینید.

  • همراه با شیر

اگر میخواهید از اسپرسو در نوشیدنی های مبتنی بر شیر مانند لاته یا کاپوچینو استفاده کنید، به خرید دانه های قهوه اسپرسو با رست های تیره، مانند رست های دارک یا مدیوم دارک نیاز دارید تا طعم تلخ قهوه در کنار طعم شیر، یک طعم متعادل و دلپذیر را ایجاد کند.

  • قیمت مناسب قهوه اسپرسو

اگر تا کنون خرید دانه قهوه اسپرسو را انجام داده باشید، متوجه شده اید که دانه های اسپرسو در مقایسه با دانه های تک منشا از قیمت کمتری برخوردارند. به همین دلیل، استفاده از ترکیب دانه های مختلف برای تهیه اسپرسو رایج است و به طور معمول، پایه ای از دانه های ارزان تر از کشورهایی مانند برزیل و اندونزی در این ترکیب استفاده می شود. از طرف دیگر وجود دانه های روبوستا در بین دانه های قهوه اسپرسو، بر این ارزان تر بودن می افزاید؛ چرا که دانه های روبوستا در مقایسه با دانه های عربیکا، از قیمت کمتری برخورداند.

  • رنگ تیره قهوه اسپرسو

دانه های اسپرسو باید حداقل کمی تیره تر از دانه های معمولی باشند. این موضوع، نوعی سنت است و این، همان چیزی است که بیشتر مردم ترجیح می دهند. همانطور که می دانید، انواع مختلفی از رست ها وجود دارند. ممکن است برای شما مبهم به نظر برسد که خرید دانه های قهوه اسپرسو با کدام رست بهتر است.

حقیقت این است که سلیقه شما، حرف آخر را می زند و نمی توان برای همه یک نسخه واحد پیچید؛ اما پیشنهاد ما این است که به سراغ رستی بروید که جایی در وسط طیف دارک قرار دارد. به این ترتیب؛ هم هنگام نوشیدن نوع لاته و هم اسپرسوی تک شات، نتیجه خوبی خواهید گرفت. البته می توانید خرید دانه قهوه اسپرسو با رست خیلی تیره و طعم تلخ و خاکستری را نیز امتحان کنید؛ اما این سبک برشته شدن، آنقدر عامه پسند نیست و ممکن است کمی ذوق شما را کور کند.

اگر با انواع رست های دانه های قهوه آشنایی ندارید، باید بدانید که دانه های قهوه در سه سطح برشته یا رست می شوند. لایت، مدیوم و دارک. نام گذاری این رست ها، نشان دهنده میزان برشته شدن دانه ها است. در قهوه لایت رست، انتظار می رود که دانه ها کمتر از سایر انواعِ رست برشته شده باشند و در نتیجه، قهوه به میزان کمتری از فرایند رست شدن طعم می گیرد. مشخصه این نوع رست، پف کردن دانه های قهوه و ایجاد اولین ترک بر روی آن ها است. در ضمن، چون رست شدن مدت زیادی طول نمی کشد، روغن های مرکز دانه های قهوه به سطح آن نخواهند رسید.

رست مدیوم، جایگاهی در میان رست لایت و دارک دارد؛ یعنی زمانی که ترک دوم شروع به ایجاد شدن می کند. طبیعتا طعم قهوه مدیوم رست در مقایسه با لایت رست، قوی تر و غنی تر است؛ اما باز هم می توان عطر و طعم آن را متعادل در نظر گرفت. رست دارک، آخرین سطح از رست شدن دانه های قهوه به شمار می رود که دارای قوی ترین طعم و کمترین میزان کافئین است؛ چرا که با طولانی شدن فرایند رست، دانه ها بخشی از کافئین خود را از دست می دهند. برای خرید قهوه اسپرسو به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

آسیاب قهوه

تشخیص رست دارک قهوه

اگر روغن به خارج از دانه های قهوه مهاجرت کند و در سطح دانه ها قرار بگیرد؛ به این معنی است که دانه ها تا حد زیادی برشته شده اند. در این حالت، سطح دانه های قهوه تقریباً درخشان است. از این سبک از رست شدن، به عنوان سبک فرانسوی یا ایتالیایی (معروف به واقعاً واقعاً تیره) یاد می شود. اگر دانه ها تیره هستند؛ اما از نظر ظاهری خشک اند، به این نوع رست شدن، فول سیتی رست(full city roast) می گویند. این مقدار از رست شدن، کمی تیره تر از رست مدیوم می باشد؛ ولی همچنان برای اسپرسو کاملاً مناسب است.


چرا تاریخ رست شدن دانه قهوه اسپرسو مهم است؟ 

اسپرسو مانند همه انواع قهوه، زمانی عطر و طعم آن بهتر است که تازه باشد. 1 تا 8 هفته پس از برشته شدن، معمولا بهترین دوره برای خرید دانه قهوه اسپرسو و مصرف آن است. اگر دانه های اسپرسو به خوبی بسته بندی و نگه داری نشوند، این زمان کمتر هم خواهد شد. وجود بسته بندی های با رنگ های تیره که مانع از برخورد مستقیم نور خوشید می شوند، در کنار وجود استحکام و ممانعت از ورود و خروج هوا به ظرف، نقش زیادی در حفظ کیفیت و عطر و طعم قهوه دارد.


عربیکا در مقابل روبوستا!

اگر شما هم در فکر خرید قهوه، به خصوص خرید دانه قهوه اسپرسو هستید، بحث عربیکا و روبوستا می تواند برایتان بسیار داغ و پیچیده باشد. به دلیل تبلیغات بد، قبلا این گونه تصور می شد که در هر صورتی، دانه های روبوستا از عربیکا پایین تر و کم کیفیت ترند؛ اما در سال های اخیر نظرات فرق کرده است. شما می توانید یک روبوستای بسیار خوش عطر و طعم پیدا کنید که در مقایسه با بسیاری از کلاس های عربیکا، پیروز میدان است. اما با این حال، اینگونه دانه های روبوستا هنوز هم کمیاب هستند.

روبوستا در مقایسه با عربیکا، شیرینی و اسیدیته کمتری دارد و در نقطه مقابل، میزان کافئین آن، یک و نیم برابر عربیکا است. طعم آن متفاوت و به نوعی خام تر است. (اما همانطور که گفتیم، کافئین بیشتری دارد و کرم بیشتری ایجاد می کند که برای بسیاری از افراد، جذاب و خوشایند است.)

با این حال، وقتی نوبت به خرید دانه قهوه اسپرسو می رسد، می توانید برخی از قوانین معمول خرید قهوه را زیر پا بگذارید و بر طبق ذائقه و سلیقه خود عمل کنید؛ زیرا این شما هستید که در نهایت باید از نوشیدنی خودتان لذت ببرید. از طرف دیگر، این نوشیدنی به قدری غلیظ است که نیازی به اسیدیته زیاد ندارید. محتوای کافئین و تولید فوم بیشتر، برخی از دلایل محبوبیت روبوستا هستند؛ اما با این حال، جذابیت اصلی روبوستا که در ترکیبات تجاری خواهید دید، ارزان بودن آن است.

 اسپرسو نوعی قهوه ایتالیایی است و به طور معمول برای تهیه اسپرسو، از مخلوط های اسپرسوی ایتالیایی استفاده می کنند. این مخلوط ها حاوی مقداری روبوستا هستند. البته روبوستا آنقدر خوب است که ارزش امتحان کردن تکی را دارد. پس هرچه زودتر دست به کار شوید تا ببینید آیا طعم آن را دوست دارید یا نه!


قهوه آسیاب نشده دارک


چرا تک منشأ بودن قهوه مهم است؟

تک منشا به این معنی است که تمام دانه های قهوه ای که مصرف می کنید، از یک منطقه یا حداقل یک مکان جغرافیایی مشخص آمده باشند. هرچند باز هم تا حدی می توان جلوی قاطی شدن نژاد های مختلف را گرفت؛ ولی این مورد در مکان هایی مانند اتیوپی بی معنی است؛ چرا که در اتیوپی، اکثر کشاورزان، خرده مالک هستند و در ایستگاه های فرآوری، قهوه های مختلف از کشاورزان گوناگون، مخلوط و فرآوری می شوند.

اما چرا در هنگام خرید دانه قهوه اسپرسو باید به تک منشا بودن آن توجه کرد؟ دلیل آن روشن است، طعم نوشیدنی تهیه شده از دانه های تک مبدا، جذاب تر و واضح تر است؛ زیرا زمانی که از یک نوع دانه قهوه در تهیه نوشیدنی استفاده کنید، تمام عطر و طعم آن نوع دانه برجسته می شود. تصور کنید که ترکیبی با چهار قهوه مختلف دارید. دانستن اینکه کدام دانه ها باعث ایجاد چه طعمی شده اند، سخت و تا حدی غیرممکن است!

دقیقاً به همین دلیل، برخی از شرکت های فعال در زمینه قهوه، شروع به ارائه رست های اسپرسوی تک منشا کرده اند. این بدان معنی است که تمام دانه های قهوه ای که در یک بسته بندی جای می گیرند، از یک نوع و یک منشا جغرافیای بوده و با سایر کلاس های همان نژاد یا سایر نژاد های قهوه مخلوط نشده اند.

اگر از طرفداران خرید دانه قهوه اسپرسو باشید، می دانید که به طور معمول، دانه قهوه اسپرسو، در انواع مختلفی از سطوح، رست می شوند. این بدان معناست که دست شما در انتخاب و خرید دانه قهوه اسپرسو باز است و با انتخاب های مختلف، مقدار اسیدیته، کافئین و نت های میوه ای مختلف را در فنجانتان دریافت خواهید کرد. 


رست OMNI به چه معناست؟

Omni roast یکی دیگر از مواردی است که هنگام خرید دانه قهوه اسپرسو باید به آن توجه کنید. برخی از رست کنندگان، عمدتاً روسترهای فانتزی تر، رویکرد جدیدی را برای قهوه در پیش گرفته اند که از آن با نام رست Omni یاد می کنند. Omni در لاتین به معنای "همه" است و این، دقیقاً همان چیزی است که روسترها در تلاش برای دستیابی آن هستند.رست omini به نوعی برشته کردن یک اندازه دانه ها اطلاق می شود که می تواند هم برای اسپرسو و هم برای فرنچ پرس و ... استفاده شود.

در حالی که این نوع رست کار شما را بسیار آسان تر می کند؛ اما اگر دوست دارید یک تجربه سنتی از اسپرسو داشته باشید و از عطر و طعم اصیل قهوه لذت ببرید یا می خواهید لاته و کورتادو درست کنید، احتمالاً باید از خرید این نوع رست اجتناب کنید. به ناچار، این نوع رست تاحدودی لایت یا مدیوم است؛ زیرا باید علاوه بر اسپرسو، برای دم کردن های معمول نیز جواب بدهد.


بیشتر بخوانید: خرید قهوه اسپرسو


قهوه آسیاب نشده در 3 رنگ متفاوت


خرید تضمینی دانه قهوه اسپرسو

نکته دیگر در مورد خرید دانه قهوه اسپرسو، این است که باید ترکیب نهایی خودتان را مشخص کنید. پیشنهاد میکنیم ابتدا به این فکر کنید که آیا عمدتاً اسپرسوی سینگل می نوشید یا قرار است نوشیدنی های مبتنی بر شیر درست کنید. اگر هدفتان از خرید دانه قهوه اسپرسو، تهیه یک شات اسپرسوی مستقیم باشد، پیشنهاد ما این است که به سراغ مارکی بروید که 100% عربیکا است یا درصد زیادی از دانه های آن را دانه های عربیکا تشکیل می دهند. علاوه بر این، بهتر است قهوه های آفریقای شرقی یا آمریکای مرکزی را در اولویت خود قرار دهید.

این انتخاب تضمین می کند که نت های برجسته میوه ای را تجربه خواهید کرد. اغلب مردم دانه هایی را ترجیح می دهند که خیلی برشته نشده باشند و اصطلاحا دارک رست نباشند. به عبارتی از نمای بیرون، نباید دانه های قهوه خیلی براق به نظر برسند؛ اما اگر قرار است قهوه را با شیر استفاده کنید، می توانید مخلوط های تیره تر یا حتی ترکیبی حاوی روبوستا را در برنامه خرید خود قرار دهید. 


اندازه مناسب دانه قهوه اسپرسو چقدر است؟

بعد از خرید دانه قهوه اسپرسو، گام بعدی برای رسیدن به یک شات اسپرسوی لذت بخش، آسیاب کردن دانه های اسپرسو است. شیوه آسیاب کردن دانه ها، داستان مفصلی دارد و باید با تجربه باشید تا بتوانید تشخیص دهید پودر شدن دانه ها تا چه حد کافی است. اما یک دستورالعمل ساده برای تشخیص مناسب بودن پودر اسپرسو، این است که اندازه ذراتی که می خواهید برای عصاره گیری استفاده کنید، نباید به اندازه ذرات آرد ریز باشند و از طرف دیگر، باید از ذرات نمک هم کوچکتر باشند و وقتی پودر بین انگشتانتان قرار می گیرد، تا حد زیادی نباید بتوانید زبری آن را حس کنید. اگر از آسیاب خیلی ریز (تقریباً پودری) استفاده نمی کنید، پاک موجود در پورتافیلتر مقاومت لازم را در برابر آب ایجاد نخواهد کرد و در نتیجه، یک اسپرسوی ضعیف و رقیق و آبکی نصیبتان خواهد شد!

یک فنجان قهوه داغ به همراه مقداری قهوه آسیاب نشده

قیمت دانه قهوه اسپرسو 

قیمت دانه قهوه اسپرسو تحت تأثیر چندین عامل است که در ادامه به آن‌ ها اشاره خواهیم کرد:


1.نوع دانه قهوه

دانه‌ های قهوه از دو گونه اصلی عربیکا و روبوستا تشکیل شده‌ اند که هر کدام خصوصیات مختلفی دارند. عربیکا دارای طعم شیرین و لطیف، اسیدیته بالا و کافئین پایین است. روبوستا دارای طعم تلخ و تند، اسیدیته پایین و کافئین بالا است. عربیکا نسبت به روبوستا ظریف‌ تر و حساس‌ تر است و نیاز به شرایط محیطی خاص دارد؛ بنابراین، قیمت عربیکا بالاتر از روبوستا است. برخی از دانه‌ های قهوه از ترکیب عربیکا و روبوستا ساخته شده‌ اند که به میزان نسبت آن‌ ها، قیمت های متفاوتی خواهند داشت. برای مثال، [دانه قهوه اسپرسو 100% عربیکا] گران‌تر از [دانه قهوه 80% عربیکا/ 20% روبوستا] است.


2.کشور تولیدکننده

کشور تولیدکننده دانه قهوه نیز بر قیمت آن تأثیر دارد. بعضی از کشور‌ ها به خاطر شرایط آب و هوایی، خاک، فرآیند برداشت و فرآوری، کیفیت و تنوع ژنتیکی، سابقه و تجربه در کشت قهوه، محصولات با کیفیت بالاتر و مطلوب‌ تری تولید می‌ کنند. بعضی از کشور ها نام خود را به عنوان برند در بازار جهانی قهوه ثبت کرده و محصولات خود را با قیمت بالاتر به فروش می رسانند. بعضي از كشور هاي معروف توليد كننده دانه قهوه اسپرسو عبارتند از: كلمبيا، برزیل، اتیوپی، کاستاریکا، کنیا،  گواتمالا، هندوراس و ... . برای مثال، [دانه قهوه عربیکا اتیوپی گوجی داسایا] گران‌تر از [دانه قهوه اسپرسو بن مانو ویتالی] است.


3.فصل برداشت

بازار خرید قهوه اسپرسو، یک بازار نوسانی است و در فصولی که تولید قهوه کمتر است، قیمت آن بالاتر می‌ رود و بالعکس. این امر به تقاضا و عرضه قهوه در بازار جهانی بستگی دارد. معمولا فصل برداشت قهوه در نیمکره شمالی از اکتبر تا دسامبر و در نیمکره جنوبی از آوریل تا ژوئن است. البته بستگی به کشور تولیدکننده و شرایط آب و هوایی آن نیز دارد.


4.کیفیت و خلوص دانه قهوه

کیفیت و خلوص دانه قهوه نیز بر قیمت آن تأثیر دارد. دانه هایی از قهوه که دارای رنگ، بو، طعم، فرم، اندازه، رطوبت، فوم و طعم مناسب باشند، به طبع قيمت بالاتري خواهند داشت. همچنین دانه های قهوه خالص و به دقت فرآوری شده که حاوي ساير مواد خارجي مانند سنگ، خاک، چوب، پلاستيک و ... نباشند، ارزش بيشتري دارند. بعضي از فروشنده ها به منظور كسب سود بيشتر، دانه های قهوه را با ساير مواد تقلبي مخلوط كرده يا كيفيت پائين تر را با كيفيت بالاتر مخلوط کرده و به صورت يكسان عرضه می کنند. در اینجاست که اهمیت معتبر بودن برند و فروشگاهی که قهوه را از آن خریداری می کنید، نمایان می شود. خرید دانه قهوه اسپرسو از برندهایی که ناشناخته هستند، قطعا کام شما را تلخ خواهد کرد. تمام تلاش ما در سایت قهوه خانه بر این بوده که ضمن تامین بهترین برندها و تازه ترین محصولات، آرزوی نوشیدن یک فنجان قهوه لذت بخش را به واقعیت تبدیل کنیم.

میزان رست شدن قهوه

5.درجه رست شدن

رست شدن یا برشته کردن دانه‌های قهوه یک فرآیند تخصصی است که بر طعم و عطر قهوه تأثیر می‌گذارد. رست شدن باعث می‌شود دانه‌های قهوه سبز به رنگ قهوه‌ای یا شکلاتی تبدیل شوند و ترکیبات آروماتیک و شکر در آن‌ها ایجاد گردند. برای قهوه اسپرسو، بهترین رست معمولاً درجه مدیوم است، یعنی فقط مقدار کمی از حالت طبیعی تیره‌تر شود. این رست باعث می‌شود قهوه اسپرسو شیرین‌تر و کمتر تلخ باشد و همچنین اسیدیته و بدن قهوه را حفظ کند. دانه‌های قهوه با رست مدیوم رنگ قهوه‌ای روشن و مات دارند و سطح روغنی آن‌ها زیاد نیست.

البته بستگی به نوع دانه و سلیقه شخصی هم دارد که چقدر رست شود. بعضی از دانه‌های قهوه ممکن است با رست تیره یا دارک هم خوشمزه باشند. این رست باعث می‌شود قهوه اسپرسو تلخ ‌تر و کافئین بالاتر داشته باشد و همچنین عطر و طعم خاص خود دانه را از دست بدهد. دانه‌ های قهوه با رست تیره رنگ سیاه و براق دارند و سطح روغنی آن‌ زیاد است.