/
پربازدیدترین

فیلتر

 • فیلتر ها

 • جستجو
 • قهوه ترک

  اگر از طرفداران قهوه باشید، حتما تا کنون خرید قهوه ترک یا سفارش آن در یک کافی شاپ را تجربه کرده اید. همه آن چیزی که برای رفع خستگی یک روز سخت کاری نیاز دارید، در یک فنجان قهوه خلاصه می شود. اگر می خواهید روز خود را با نشاط بیشتری شروع کرده و در طول روز انرژی کافی (و حتی بیشتر!) برای انجام کارهای خود داشته باشید، هیچ چیز مانند یک فنجان قهوه نمی تواند شما را به این آرزو برساند. اگر جزو آن دسته از قهوه خورهای ماهر هستید که عاشق یک نوشیدنی غنی از کافئین و خوش عطر و طعم اند، خرید قهوه ترک و تهیه دمنوش از آن، برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

  یک فنجان قهوه ترک به همراه یک لیوان آب در یک سینی

  گام به گام تولید قهوه ترک 

  برای کسانی که هر روز خود را با یک فنجان قهوه آغاز می کنند، شناخت انواع قهوه از واجبات است! حتما برای شما هم پیش آمده است که در کافی شاپ به منو نگاه کرده و در ردیف انواع قهوه، به لیست بلند بالایی برخورد کرده باشید. یکی از قهوه های پرطرفدار در ایران، قهوه ترک است. اما قهوه ترک چیست و چه تفاوتی با سایر انواع قهوه دارد؟

  زمانی که در مورد خرید قهوه ترک صحبت می شود، ناخودآگاه ممکن است این گونه تصور شود که قهوه ترک، نوع یا نژاد خاصی از دانه های قهوه است؛ اما برخلاف تصور، قهوه ترک، شیوه و روشی برای سابیدن و همچنین دم آوری قهوه است که امروزه محدوده جغرافیای خاصی ندارد و هم در خاورمیانه و هم در کشورهای اروپا طرفداران زیادی دارد.

  پودر مورد نیاز برای درست کردن قهوه ترک، با پودر قهوه اسپرسو و ... متفاوت است. ابتدا باید مخلوطی از دانه های قهوه عربیکا و قهوه ربوستا تهیه شود. در هنگام خرید قهوه ترک می توانید بر روی بسته بندی، درصد هرکدام از دانه های استفاده شده برای تولید پودر قهوه ترک را ببینید. دانه های عربیکا در مقایسه با روبوستا کیفیت و مرغوبیت بالاتری دارند و به همین دلیل، در حدود دو سوم قهوه عرضه شده در سطح جهان از نوع دانه های عربیکا است. در نقطه مقابل، روبوستا از عطر و طعم منحصر به فرد خودش برخودار است که رایحه ای مانند نت های چوب و بادام زمینی دارد و به دلیل داشتن کافئین بیشتر، نسبت به دانه های عربیکا تلخ تر است. عربیکا میزان کربوهیدرات(قند) و چربی بیشتری دارد و نت های میوه ای و شیرین، از مشخصات رایحه آن است. برای خرید قهوه عربیکا به دسته بندی سایت مراجعه کنید.

  در مرحله بعد، دانه های قهوه به صورت بسیار ریز آسیاب می شود. اندازه آسیاب برای تولید پودر قهوه ترک، از اسپرسو هم ریزتر است. ذرات پودر قهوه اسپرسو اندازه ای مابین آرد و ذرات نمک دارند؛ این در حالی است که پودر قهوه ترک، مشابه آرد است که نشان می دهد باید دانه های قهوه به دقت آسیاب شوند. برخلاف اسپرسو، دیگر خبری از عصاره گیری نیست و ذرات آسیاب شده به بخشی از نوشیدنی شما تبدیل می شوند. البته خرید قهوه ترک، شما را از شر همه این دردسرها راحت می کند. عطر و طعمی که برند های سرشناس قهوه ترک در اختیار شما می گذارند، حاصل سال ها آزمون و خطا برای دستیابی به ترکیب و اندازه آسیاب مناسب است و مطمئن باشید شما را از انتخابتان، یعنی خرید قهوه ترک بسیار راضی خواهند کرد. 
  هنگام خرید قهوه ترک به چه مواردی توجه کنیم؟

  اگر قصد خرید قهوه ترک را دارید، کمی دست نگه دارید و این متن را تا آخر بخوانید. پیش از خرید قهوه ترک باید نکاتی را بدانید و در هنگام خرید، مدنظر خود قرار دهید. به علاوه اینکه شیوه های سرو قهوه ترک، متفاوت است و هر کدام طعم منحصر به فرد خود را ایجاد می کنند که لازم آنها را بشناسید تا نهایت لذت رو از نوشیدن قهوه خود ببرید.

  • چند درصد از دانه های عربیکا و چند درصد روبوستا؟ 

  در تهیه پودر قهوه ترک، هم از دانه های عربیکا و هم از دانه های روبوستا استفاده می شود؛ اما درصد هر کدام مهم است. برای مثال اگر طرفدار تلخی بیشتر هستید، روبوستا، کافئین بیشتری دارد و شما را راضی خواهد کرد. 

  • آسیاب صحیح و به اندازه دانه های قهوه

  اگر تاکنون خرید قهوه ترک را انجام داده باشید، با پودر آن آشنایی دارید. پودر قهوه ترک از ساییده شدن و آسیاب بسیار ریز دانه های قهوه به دست می آید. میزان آسیاب شدن باید تا حدی باشد که پودر به دست آمده مشابه آرد باشد؛ چرا که این پودر قرار است به بخشی از نوشیدنی شما تبدیل شود. عدم آسیاب صحیح دانه ها، منجر به ایجاد حسی ناخوشایند در هنگام نوشیدن قهوه خواهد شد.

  • دم آوری صحیح و نحوه سرو قهوه ترک

  زمانی که خرید قهوه ترک را انجام دادید، اولین گام را برای رسیدن به یک فنجان قهوه لذت بخش برداشته اید. دم آوری صحیح نیز به اندازه انتخاب و خرید قهوه ترک مرغوب، اهمیت دارد و مهارت باریستا در این مرحله نمایان می شود. برای دم آوری قهوه ترک، از ظرف خاصی به نام جذوه یا cezve استفاده می شود. افزودن مقداری هل در هنگام دم آوری قهوه ترک رایج است و تاثیر بسیار مطلوبی در خوش عطر و طعم شدن قهوه ترک شما دارد.

  ترکیه، شیوه سرو قهوه ترک مخصوص به خود را دارد که از قدیم الایام رایج است. به این صورت که قهوه ترک را با یک دسر محلی، شکلات یا در ساده ترین حالت با یک لیوان آب سرو می کنند. شاید برایتان جالب باشد که چرا آب در کنار قهوه ترک سرو می شود. فلسفه وجود آب این است که شما در لا به لای نوشیدن قهوه، مقداری آب بنوشید تا پس از نوشیدن دوباره قهوه ترک، عطر و طعم خاص آن را بار دیگر از اول حس کنید و از نوشیدن قهوه خود، نهایت لذت را ببرید.  سایر روش های معروفِ تهیه و سرو قهوه ترک در زیر آورده شده است.

  دو فنجان قهوه ترک در یک سینی

  روش های سرو قهوه ترک

  • قهوه دیبک (dibek) 

  دیبک، یکی از قدیمی ترین و معروف ترین انواع قهوه ترک است. اصالت و تاریخچه این نوع از قهوه ترک به زمان عثمانیان برمی گردد. قهوه دیبک، در مقایسه با سایر انواع قهوه ترک، از کافئین کمتری برخوردار است که این موضوع با شیوه تهیه آن ارتباط دارد. دیبک، در حقیقت نوعی هاون است که دانه های قهوه را به وسیله آن ساییده و نرم می کنند؛ اما دانه ها به صورت یکنواخت کوبیده نشده و ذراتی به دست می آیند که اندازه یکسانی ندارند؛ همین موضوع سبب می شود در هنگام فرآیند دم آوری، کافئین کمتری از خود آزاد کنند. بنابراین اگر طرفدار قهوه با کافئین کمتر هستید، خرید قهوه ترک از نوع دیبک گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. جدای از این، فرایند دم آوری قهوه دیبک مشابه سایر انواع قهوه ترک بوده و میتوانید از دارچین و یا هل در هنگام دم آوری استفاده کنید که طعم و عطر قهوه ترک شما را دو چندان خواهد کرد.

  • آدانا  (adana)

  آدانا، به قهوه اسپرسوی ترک معروف است. از ویژگی های آدانا میتوان به کافئین، تلخی و غلظت بیشتر اشاره کرد. شیوه دم آوری باعث تفاوت آدانا با سایر قهوه های ترک میشود؛ چرا که در تهیه آن، همانند اسپرسو از آب کمتری استفاده می شود.

  •  قهوه ترک تلخ (Mırra)

  میرا یا همان قهوه ترک تلخ، یک قهوه تلخ سنتی است که در کشور های عربی حاشیه خلیج فارس و حتی در لبنان و سوریه طرفداران زیادی دارد؛ به همین دلیل گاهی قهوه عربی نیز نامیده می شود. در تهیه میرا از دانه های قهوه عربیکا استفاده می شود. این دانه ها دوبار تفت داده می شوند و همین موضوع سبب شده است که میرا، یکی از تلخ ترین، غلیظ ترین و تیره ترین انواع قهوه باشد. جدای از این موضوع، حتی در هنگام دم آوری نیز قهوه به همراه هل در ظرفی که cezve نام دارد، چندین بار جوشانده می شود که باز هم باعث غلظت بیشتر این نوع قهوه می شود. پس از جوشاندن قهوه در cezve یا همان جذوه، میرا را به یک cezve دیگر منتقل کرده و سپس آن را در فنجان یا استکان های کوچکی که دسته ندارند، سرو می کنند. فنجان هایی که مورد استفاده قرار می گیرند، شباهت زیادی به فنجان های مورد استفاده برای سرو اسپرسو دارند.
  • قهوه بنه  (menengiç)

  جالب است بدانید که قهوه مننژیک، از دانه های قهوه به دست نمی آید؛ بلکه این قهوه مربوط به میوه های درختی است که در کشور ما، برای مثال در منطقه یزد رویش خوبی دارد و به پسته کوهی یا بنه شهرت دارد. بنابراین حتما در هنگام خرید قهوه ترک، حواستان باشد که قهوه مننژیک، اسم و روش تهیه قهوه را یدک می کشد و در واقع از دانه های قهوه به دست نیامده است! فرایند تولید پودر این میوه تا حد زیادی مشابه دانه های قهوه است؛ یعنی ابتدا میوه های مرغوب، جمع آوری و خشک می شوند؛ سپس برشته و نهایتا آسیاب شده تا پودر قهوه مننژیک تولید شود.

  برای دم آوری قهوه menengic می توان هم از آب و هم از شیر استفاده کرد؛ اما استفاده از شیر برای دم آوری در بین مردم ترکیه از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و البته طعم بهتری نیز دارد. صرف نظر از آداب و رسوم، استفاده از آب یا شیر برای دم آوری به صورت سلیقه ای است. محبوبیت قهوه menengic، به دلیل طعم و عطر متفاوت آن با قهوه معمولی است که این موضوع در کنار عدم وجود کافئین، مننژیک را به قهوه ای عامه پسند تبدیل کرده است.

  • قهوه سواری  (Süvari)

  قهوه سواری خویشاوندی نزدیکی با قهوه ترک معمولی دارد و تفاوت آن در وجود فوم کمتر و نحوه سرو آن است که قهوه سواری در استکان های کمر باریک سرو می شود. این شکل از قهوه ترک معروفیت چندانی ندارد.


  بیشتر بخوانید:خرید قهوه عربی


  دو فنجان قو از قهوه ترک

  خواص قهوه ترک 

  هر قهوه خور ماهر می داند که قهوه فقط یک نوشیدنی انرژی زا نیست. خواص بسیار زیادی در دانه های قهوه نهفته است که ممکن با شنیدن آن ها تعجب کنید. از طرفی چون در فرآیند دم آوری قهوه ترک، ذرات قهوه نیز به بخشی از نوشیدنی شما تبدیل می شوند، بیش از سایر انواع قهوه می توانید از این خواص شگفت انگیز بهره مند شوید. چه بسا هدف برخی افراد از خرید قهوه ترک، بهره مندی از همین خواص است. برخی از خواصی که در منابع علمی به قهوه ترک نسبت داده اند، عبارتند از:

  • وجود ترکیبات مغذی:

  قهوه ترک از آن دسته قهوه هایی است ک در هنگام دم آوری، فیلتر نمی شود؛ بنابراین حامل بسیاری از ترکیبات مغذی از جمله آنتی اکسیدانها، ترکیبات ضد التهابی و ... است. به همین دلیل است که بسیاری از قهوه خوران، خرید قهوه ترک و مصرف آن را ترجیح می دهند.

  • پیشگیری از آلزایمر:

  شاید تعجب کنید که خرید قهوه ترک و مصرف آن، می تواند در پیشگیری از آلزایمر نقش داشته باشد؛ اما این موضوع به صورت علمی نیز ثابت شده است. کافئین موجود در قهوه، می تواند سلول های عصبی مغز را در برابر شمار زیادی از بیماری های عصبی محافظت کند. طبق آمار، مصرف پیوسته و منظم قهوه، می تواند احتمال بروز آلزایمر را تا یک سوم کاهش دهد.

  • کاهش بروز سرطان:

  دانه های قهوه دارای انواع مختلفی از آنتی اکسیدان ها هستند که می توانند اثر رادیکال های آزاد را خنثی کنند. رادیکال های آزاد، گونه هایی هستند که از لحاظ شیمیایی بسیار فعال بوده و سبب تخریب بافت های بدن و سرطان زایی می شوند. کاهش بروز سرطان های مختلف از جمله سرطان لایه داخلی رحم(آندومتر)، کبد و مغزاستخوان در پی مصرف مداوم قهوه به صورت علمی ثابت شده است. سیروز کبدی یا کبد چرب، عارضه ای است که نهایتا می تواند منجر به سرطان کبد شود. قهوه ترک با بهبود التهابات در سیروز کبدی، باعث می شود ریسک بروز سرطان کبد تا حد زیادی از بین برود.

  • کاهش سطح استرس
  • بهبود افسردگی
  • افزایش میزان بازدهی و عملکرد بدن
  • کاهش خطر بیماری های قلبی و همچنین سکته مغزی

  خرید قهوه ترک تهیه شده از دانه های درجه یک قهوه، شروع مسیر رسیدن به یک فنجان قهوه شگفت انگیز است و بدون دانه های مرغوب، تنها چیزی که باقی می ماند، خاطره یک فنجان قهوه بد خواهد بود؛ قهوه ای که غیرقابل نوشیدن و کسل کننده است. هدف نهایی ما، تامین محصولی با کیفیت، برای افرادی است که خرید قهوه ترک و استفاده از آن، بخشی لذت بخش و همیشگی از زندگی آن هاست. طعم عالی قهوه در همه محیط ها، از بهترین کافی شاپ ها با باریستای حرفه ای گرفته تا ساده ترین دستگاه خانگی، چیزی است که خرید قهوه ترک درجه یک، برای شما به ارمغان می آورد.


  یک فنجان قهوه ترک و یک لیوان آب


  قیمت قهوه ترک کیلویی

  قهوه ترک، روشی برای تهیه قهوه است که خاستگاه آن به کشورهای خاورمیانه و اروپایی ایران، ترکیه و یونان باز می گردد. در این روش، از ترکیب دانه‌های قهوه عربیکا با آب و گاهی اوقات با شکر که مایع را به مرحله کف‌ کردن می‌ رساند، درست می شود. این قهوه به‌طور سنتی در دیگ‌ هایی به نام «cezve یا ibrik» دم می شود. سپس آن را با کمترین حرارت یا به طور سنتی روی ماسه داغ می  جوشانند. هنگامی که به مرحله مورد نظر رسید، دم کرده از جمله تفاله به همراه قهوه در فنجان سرو می شود. سپس تفاله قهوه به ته فنجان فرو می رود و مایع باقی مانده مصرف خواهد شد.

  قهوه ترک، عطر و طعمی بی نظیر دارد و چه به عنوان یک باریستا یا اگر آن را در خانه درست می کنید، تلاش زیادی از شما می گیرد؛ اما مطمئن باشید این تلاش، ارزش عطر و طعم آن را دارد. از آنجایی که قهوه ترک، شیوه ای از دم کردن قهوه است؛ بنابراین مهمترین گام برای داشتن یک قهوه ترک بی نظیر، انتخاب و خرید قهوه ترک است. شیوه مقرون به صرفه تر و ارزشمندتر، خرید قهوه ترک کیلویی است. انتخاب بهترین دانه ها برای قهوه ترک به عهده شماست. با این حال، اگر به دنبال حفظ سنت و دستیابی به عطر و طعم با کیفیت هستید، بهتر است به سراغ دانه های عربیکا بروید. 
  خرید قهوه ترک کیلویی

  قیمت قهوه ترک در ایران ممکن است به عوامل مختلفی مانند کیفیت دانه های قهوه، نوع رست و آسیاب، برند و محل فروش بستگی داشته باشد. با خرید قهوه ترک به صورت کیلویی، می توانید هم در هزینه های خود صرفه جویی کنید و هم از زحمت های خرید مجدد و چندباره جلوگیری کنید. 


  عوامل موثر بر قیمت قهوه ترک 

  • محل خرید قهوه:

  اگر به دنبال جایی می گردید که قهوه ترک با کیفیت و تازه، آن هم به صورت کیلویی تهیه کنید؛ به جای درستی آمده اید! ما در مجموعه قهوه خانه، تلاش کرده ایم تا ضمن ارائه انواع برندهای قهوه ترک به صورت تازه، زمینه خرید قهوه ترک کیلویی را برای علاقه مندان خرید قهوه ترک فراهم کنیم.

  • نوع دانه های قهوه:

  قهوه ترک، به صورت سنتی، عمدتا از دانه های قهوه عربیکا دم آوری و تهیه می شود. در هنگام خرید قهوه ترک، باید حواستان به این موضوع باشد که قهوه عربیکا در مقایسه با قهوه روبوستا، قدری گران تر خواهد بود.

  • درجه رست شدن دانه ها:

  دانه های مورد نیاز برای تهیه قهوه ترک، معمولاً به صورت متوسط(مدیوم) یا تیره(دارک) برشته می شوند. به طبع، قیمت قهوه ترک دارک رست، گران تر از قهوه ترک مدیوم رست خواهد بود. البته این به سلیقه و ذائقه شما بستگی دارد که کدام رست را انتخاب کنید.

  • میزان آسیاب دانه های قهوه:

  مورد مهم دیگر این است که از هر دانه ای که استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که سطح آسیاب شدن دانه ها مناسب است؛ چرا که قهوه مورد نیاز برای تهیه قهوه ترک باید تا حد امکان ریز آسیاب شده باشد. اندازه ذرات پودر قهوه ترک با ذراتی مانند گرد و غبار و آرد مقایسه می شود. رسیدن به این سطح از آسیاب، موجب دم آوری بی نظیر و ارائه بهترین طعم قهوه ترک خواهد شد. قیمت قهوه ترک با اندازه دانه های بزرگ تر، ارزان تر از محصولاتی است که کاملا ریز و یک دست آسیاب شده اند؛ زیرا همانطور که گفته شد، برای تهیه قهوه ترک، باید دانه های قهوه به صورت خیلی ریز آسیاب شوند.

  • تازگی قهوه:

  تازگی قهوه ترک، همان چیزی است که عطر و طعم بی نظیر آن را سبب می شود. تازگی قهوه ترک، در خرید قهوه ترک کیلویی، به مراتب مهمتر و شاخص تر است. بنابراین، قیمت قهوه ترک تازه، گران‌تر خواهد بود.

  • بسته بندی قهوه:

  از آنجایی که پودر قهوه ترک نسبت به اکسیداسیون(تماس با اکسیژن) و فاکتورهای مشابه حساس است؛ اهمیت شیوه بسته بندی و نگهداری قهوه ترک بیش از پیش خودنمایی می کند. بسته بندی صحیح و محافظتی، شاید در نگاه اول هزینه اضافی به نظر برسد؛ اما برای حفظ کیفیت و عطر و طعم اصیل قهوه و تهیه یک فنجان قهوه ترک مرغوب؛ وجود چنین بسته بندی هایی لازم است.

  • برند:

  به دلیل مزیت و فضای رقابتی، قیمت قهوه ترک در برندهای مختلف، تا حدودی نزدیک به هم است. البته این موضوع که برندهای معتبر و سرشناس، قیمت های بالاتری را ارائه می دهند جای بحث ندارد. ولی همیشه قیمت بالاتر مساوی با کیفیت بالاتر نیست. با این حال، قیمت قهوه ترک بعضی از برندها، در مقایسه با سایر برندها گران تر است.


    

  خرید بهترین قهوه ترک

  پیش از این نیز عنوان کردیم که قهوه ترک، یک روش سنتی و خوش مزه برای لذت بردن از طعم اصیل و واقعی قهوه است؛ اما خرید قهوه ترک به ملزومات و بررسی های خاصی نیاز دارد؛ چرا که دستیابی به عطر و طعم واقعی قهوه ترک، در گرو انتخاب ریزبینانه و دم آوری صحیح آن است. در ادامه به چندین نکته در مورد نحوه انتخاب و خرید قهوه ترک با بهترین کیفیت اشاره می کنیم:

  • درجه رست شدن دانه ها:

  قهوه ترک، معمولا با دانه هایی از قهوه که به صورت لایت یا مدیوم رست شده اند، تهیه می شود؛ زیرا رست های تیره تر می توانند تداعی کننده عطر و طعم تلخ تری در مقایسه با انواع دیگر رست ها باشند. علاوه بر این، می توانید نژاد ها و ترکیب های مختلفی از دانه های قهوه مانند عربیکا، روبوستا یا موچا را آزمایش کنید تا پروفایل طعم مورد نظر خود را بیابید.

  • اندازه آسیاب مناسب :

  همانگونه که پیش از این نیز بررسی کردیم، قهوه ترک به پودر بسیار ریز، تقریبا مانند آرد تبدیل می شود؛ به طوری که می تواند در آب حل شود. در اینجا دست شما برای خرید قهوه ترک باز است! شما می توانید قهوه ترک از پیش آماده شده را بخرید یا با استفاده از آسیاب، دانه های قهوه ترک را آسیاب کنید. نکته مهمی که نباید از دید شما پوشیده بماند، این است که باید از استفاده از آسیاب برقی خودداری کنید؛ زیرا استفاده از آسیاب برقی می تواند دانه های قهوه را بیش از حد گرم کرده و طعم آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

  • نژاد دانه ها:

  دانه های قهوه ترک، معمولاً از نژاد عربیکا انتخاب می شوند؛ هر چند قانون موکدی در این باره وجود ندارد. عربیکا، یکی از دو نوع اصلی دانه قهوه است که در سراسر جهان کشت می شود. دانه های عربیکا در مقایسه با دانه های روبوستا، دارای طعم و عطری ملایم تر و شیرین تر بوده و به همین دلیل است که قهوه ترک، از طعم قوی و در عین حال شیرینی برخوردار است. به منظور تهیه قهوه ترک، دانه های رست شده عربیکا به شدت آسیاب می شوند تا به شکل پودر ریز و تیره درآیند؛ سپس این پودر با آب و شکر مخلوط شده و در قهوه جوشی به نام جذوه جوشانده و پس از دم آوری، در فنجان های کوچک سرو می شود.


  بهترین قهوه ترک، از دانه تا سرو کردن!

  برخی از ویژگی های بهترین قهوه ترک عبارتند از:

  • این نوع از قهوه، با دانه های قهوه تازه و ریز آسیاب شده درست می شود که ترجیحا از یک رست لایت یا مدیوم برخوردارند.
  • قهوه ترک اصیل، طعمی قوی، تلخ و شیرین دارد و دارای رنگ قهوه ای تیره و بافت کرم رنگ است.
  • این قهوه در یک قابلمه فلزی کوچک به نام سیزو یا ایبریک دم می شود که به قهوه اجازه می دهد بدون ریخته شدن و سرریز کردن، کف کند.
  • قفسۀ چینی همچنین به روش تهیه قهوه ترک کمک می کند. همانطور که گفتیم، برای درست کردن قهوه ترک، دانه های قهوه را به شدت آسیاب کرده و سپس با آب و شکر مخلوط می کنند. در ادامه این مخلوط را در قهوه جوشی به نام جذوه می ریزند و روی قفسۀ چینی قرار می دهند. قهوه جوش را باید چند بار برداشت و گذاشت تا قهوه جوش بخورد و کف بزند. این کار باعث می شود قهوه کاملاً با آب مخلوط شده و طعمی قوی و بافتی کرمی پیدا کند.
  • قهوه ترک با شکر و یا ادویه جاتی مانند هل، دارچین، میخک یا جوز هندی طعم دار می شود تا در کنار طعم واقعی قهوه، کمی عطر و طعم دیگر نیز به پیچیدگی های طعم آن اضافه شود.
  • نهایتا قهوه ترک در فنجان های کوچکی به نام دمیتاس یا فینکان سرو می شود که از پیش گرم شده و حدود ۶۰ تا ۹۰ میلی لیتر قهوه را در خود نگه می دارند.