/

محصولی یافت نشد!

بازگشت

قهوه کافئین بالا

برندهای زیادی وجود دارند که ادعا می کنند صاحب قوی ترین قهوه در جهان هستند و علاقه مندان به خرید قهوه کافئین بالا را به خود جلب می کنند. در این پست با 2 نوع قهوه قوی، 4 عامل و بهترین رست ها برای تهیه قهوه ای غلیظ و کافئین بالا و همچنین نکاتی برای دم کردن قهوه غلیظ آشنا می شوید. اولین نکته ای که باید در هنگام خرید قهوه کافئین بالا به آن توجه کنید، این است که قوی ترین قهوه جهان، از گونه روبوستا است. دانه های روبوستا بیشتر در آفریقا، هند و برزیل تولید می شوند. قهوه سرد دارای بیشترین میزان کافئین در هر وعده است؛ در حالی که اسپرسو دارای بالاترین میزان کافئین در هر اونس است. مخلوط های ویژه ای از قهوه های با کافئین بالا نیز ایجاد شده اند.

یک سرتاس دانه قهوه کافئین بالا

قهوه کافئین بالا چه ویژگی هایی دارد؟

زمانی که در مورد خرید قهوه کافئین بالا بحث می شود، شما باید ابتدا اطلاعاتی در مورد این نوع قهوه داشته باشید تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید. قهوه های کافئین بالا از 2 منظر رتبه بندی می شوند؛ قهوه هایی که سطح کافئین بالایی دارند و قهوه هایی که طعم قوی دارند:

  • طعم قوی تر قهوه

اگر خواهان یک طعم قوی تر در قهوه خود هستید، ۴ پیچ تنظیم در اختیار شماست! قهوه با تنظیم میزان آسیاب کردن، برشته کردن، روش دم کردن یا نسبت آب به پودر می تواند طعم قوی تری داشته باشد. برای درست کردن یک قهوه قوی، می توانید هر چهار عامل یا برخی از آن ها را تغییر دهید.  برای مثال در هنگام تهیه اسپرسو، اگر اندازه ذرات شما به اندازه کافی ریز نباشد، یک قهوه آبکی نصیبتان خواهد شد؛ چرا که ذرات درشت، مقاومت کافی را در برابر جریان پرفشار آب جوش در پرتافیلتر ایجاد نمی کنند و عصاره گیری به صورت صحیح انجام نمی شود. این مورد، تنها یک مثال از تغییرات ساده ای بود که می توانید اعمال کنید تا قهوه ای قوی تر و غنی تر داشته و از خرید قهوه کافئین بالای خود راضی شوید.

  • کافئین بیشتر قهوه

قهوه ای که محتوای کافئین بالاتری دارد نیز به عنوان یک قهوه قوی شناخته می شود. برای اینکه در هنگام خرید قهوه کافئین بالا، سردرگم نشوید و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید، باید دانه هایی که میزان کافئین بیشتری دارند و همچنین فاکتورهایی که منجر به افزایش محتوای کافئین دانه ها می شوند را بشناسید. در ادامه، همه این موارد را ذکر خواهیم کرد تا بتوانید خرید قهوه کافئین بالا را با خیال راحت انجام دهید و یک فنجان نوشیدنی لذت بخش را تجربه کنید.


عطر و طعم تند و تلخ با کافئین بیشتر

اگر از طرفدارن خرید قهوه کافئین بالا باشید، حتما شما هم به این دو راهی برخورده اید. برخی از مردم می گویند که قهوه قوی، به قهوه ای گفته می شود که طعمی تند و تلخ داشته و غلیظ و خوش طعم باشد. در مقابل، برخی دیگر می گویند که زمانی می توان به به یک قهوه با عطر و طعم قوی دست یافت که کافئین زیادی در آن وجود داشته باشد. اما حق با کدام است؟

واقعیت این است که در این موضوع، درست و غلطی وجود ندارد! قهوه ای که محتوای کافئین بالایی داشته باشد، به طبع طعم و رایحه تند و تلخی دارد و بالعکس. بنابراین ترکیبی از عطر و طعم در کنار کافئین بالا، همان چیزی است که شما می خواهید و شما را به سمت خواندن این مقاله کشیده است! پس با ما همراه باشید تا فوت و فن های خرید قهوه کافئین بالا و تهیه آن را به شما بگوییم. برای خرید قهوه بدون کافئین بر روی لینک کلیک کنید.

یک فنجان قهوه کافئین بالا و یک سرتاس دانه قهوه

فوت و فن های قهوه کافئین بالا

1.روش و زمان دم کردن قهوه (اسپرسو، دم سرد، قطره ای)

یک تیم تحقیقاتی ایتالیایی یک مطالعه با استفاده از قهوه روبوستا انجام دادند و دریافتند که قهوه دم سرد، دارای عطر و طعم کمتری است؛ اما بیشترین محتوای کافئین در هر وعده را دارد. این موضوع به دلیل مدت زمان خیساندن قهوه و دمایی است که قهوه در آن خیسانده می شود؛ به دلیل همین محتوای زیاد کافئین است که قهوه سرد اغلب قبل از مصرف با آب یا شیر رقیق می شود.

مقدار قهوه ای که دم می کنید نیز بر قدرت و سطح کافئین قهوه تأثیر می گذارد. بسیاری از قهوه سازها پیشنهاد می کنند که دو قاشق غذاخوری قهوه را در شش اونس آب دم کنید. این مقدار برحسب تجربه به دست آمده است و هیچ دستورالعمل قاطعی در این زمینه وجود ندارد. آن چه واضح است، این است که اگر قهوه بیشتری اضافه کنید؛ اما در ازای آن از آب بیشتری استفاده نکنید، قهوه شما از نظر غلظت، طعم و کافئین، قوی تر خواهد بود. 

حتی می توانید برعکس این کار را انجام بدهید؛ همان دستوری که در تهیه ریسترتو از آن استفاده می شود. ریسترتو، یک نوشیدنی از خانواده اسپرسو است؛ با این تفاوت که حجم آبی که برای تهیه آن مورد استفاده قرار می گیرد، نصف مقدار آبی است که برای تهیه اسپرسو مورد نیاز است. در نتیجه، یک شات نوشیدنی غلیظ و با محتوای کافئین بالا به دست می آید.


2.گونه های دانه قهوه (روبوستا یا عربیکا)  

یکی از موضوعات مهم در هنگام خرید قهوه کافئین بالا، انتخاب دانه مناسب است. دانه های قهوه، دارای سطوح مختلفی از کافئین هستند. دانه های روبوستا، با طعم قوی تر و محتوای کافئین بیشتر نسبت به دانه های عربیکا شناخته می شوند. دانه های روبوستا با 2.9 میلی گرم کافئین در هر دانه، بالاترین سطح کافئین را دارند. این مقدار، در حدود 2.2 تا 2.7 درصد وزن یک دانه قهوه است است. از ویژگی های دیگر دانه های روبوستا می توان به تولید ارزان تر، طعم تلخ و گاهی تند، اسیدیته کم، عطر و طعم آجیلی، زمان رشد سریع تر و تولید میوه بیشتر اشاره کرد.

دانه های عربیکا 1.9 میلی گرم کافئین در هر دانه دارند. هزینه تولید دانه های عربیکا در مقایسه با دانه های روبوستا بیشتر است؛ همچنین طعم شیرین و مطبوعی دارند؛ اسیدیته آن ها بالاست و زمان رشد کندتری دارند که منجر به تولید میوه کمتر می شود.


3.درجه آسیاب قهوه (ریز یا درشت/تازه یا از پیش آسیاب شده)

آسیاب های درشت تر، مانند آنچه در قهوه های قطره ای و دم نوش های سرد استفاده می شود، طعم قوی تری ندارند، اما در هر اونس کافئین بیشتری دارند. هر چه زمان دم طولانی تر باشد، آسیاب باید درشت تر باشد تا به استخراج کافئین و طعم نهایی کمک کند. درجه آسیاب شدن قهوه، از همان نکات مهمی است که باید در هنگام خرید قهوه کافئین بالا به آن توجه کنید. از طرف دیگر، زمان بین آسیاب شدن و دم کردن قهوه نیز می تواند بر قدرت و محتوای کافئین تأثیر بگذارد. اگر قهوه خود را به صورت از قبل آسیاب شده بخرید، طعم و محتوای کافئین آن نسبت به قهوه ای که تازه آسیاب شده است، کمی ضعیف تر خواهد بود. البته شرکت های فرآوری و بسته بندی قهوه، برای راضی نگه داشتن علاقه مندان خرید قهوه کافئین بالا، راه حل هایی اندیشیده اند. استفاده از روش های جدید فرآوری، بسته بندی های تیره، ظروف مقاوم و ... مثال هایی از این دسته اند.


یک ظرف دانه قهوه و یک ظرف پودر قهوه

4.میزان رست شدن قهوه

برخی از مصرف کنندگان، میزان رست شدن دانه های قهوه را مبنای تصمیم گیری خود در انتخاب و خرید قهوه کافئین بالا قرار می دهند و معتقدند که برشته کردن قهوه، بر قدرت و محتوای کافئین قهوه تأثیر می گذارد. اکثر قهوه خورها موافق هستند که طعم قهوه بو داده تیره، قوی تر از بو داده روشن است. برای اینکه بتوانید این تفاوت قدرت قهوه را متوجه شوید، باید آن ها را بچشید. این در حالی است که شکر و خامه، طعم قهوه را نرم می کنند و ممکن است تشخیص تفاوت بین رست های مختلف را سخت و حتی غیرممکن کنند.

نحوه برشته شدن دانه ها بر قدرت قهوه شما تأثیر می گذارد. هم سطح کافئین و قدرت کلی قهوه تحت تاثیر میزان رست شدن دانه ها قرار می گیرد. در هنگام خرید قهوه کافئین بالا لازم است توجه کنید که رست های دارک طعم قوی تری دارند؛ زیرا هرچه دانه های قهوه طولانی تر برشته شوند، طعم آن ها بیشتر تغییر می کند و طعم خاص و دودی ویژه ای به خود می گیرند.

اما میزان رست شدن چگونه بر روی عطر و طعم قهوه تاثیر می گذارد؟ ثابت شده است که تفاوت رست های مختلف به صورت معکوس بررسی می شود. یعنی به طور کلی، هرچه میزان برشته شدن دانه ها بیشتر باشد، طعم قهوه، قوی تر و میزان کافئین آن، کمتر خواهد بود و بالعکس. پس برای خرید قهوه کافئین بالا، پیشنهاد اول در میان انواع رست، رست لایت است.

  • رست لایت: 

در قهوه های لایت رست، محتوای کافئین بالاتر، اما عطر و طعم آن ضعیف تر خواهد بود. البته این ضعیف بودن در مقایسه با قهوه دارک رست بیان شده است و قهوه لایت رست هم طرفداران زیادی دارد. در بین انواع رست، برای داشتن بالاترین میزان کافئین، بهتر است به سراغ قهوه های لایت رست بروید.

  • رست دارک: 

محتوای کافئین کمتر و طعم قوی تر از ویژگی های بارز قهوه دارک است. البته متغیرهای زیادی در این امر تأثیرگذار هستند. برای اینکه موارد بالا درست باشد، باید همان تنوع را با هم مقایسه کنید و آن را به همان روش دم کنید. برخی از انواع و روش های دم کردن، محتوای کافئین بسیار بیشتری تولید می کنند و قدرت قهوه ارتباط مستقیمی با روش دم کردن دارد.


یک فنجان قهوه کافئین بالا طرح قلب

کدام رست قهوه مناسب شماست؟

اگر در فکر خرید قهوه کافئین بالا هستید، باید بدانید کدام رست برای شما مناسب تر است. از آنجایی که میزان قوی بودن قهوه، ارتباط مستقیمی با مقداری مصرفی قهوه دارد، بسیاری از مردم فکر می کنند که بو دادن تیره تر، قهوه های قوی تر با محتوای کافئین بالاتر ایجاد می کند.

میزان برشته شدن قهوه بستگی به مدت زمان برشته شدن دانه ها دارد. دانه هایی که رست های تیره تر دارند، برای مدت زمان طولانی تری برشته شده اند و در نهایت، حجم آن ها سبک تر از رست های لایت است. در نقطه مقابل، قهوه هایی که به صورت لایت و مدیوم رست شده اند، طعم و مزه قوی ندارند و طعمی نزدیک به میوه خود دارند؛ اما محتوای کافئین آن ها بالاتر است. پس انتخاب قهوه های لایت رست، برای کسانی که خرید قهوه کافئین بالا را می پسندند، انتخاب بهتری است. می توانید از این نکات برای انتخاب و خرید قهوه کافئین بالا استفاده کنید. روزتان را با کافئین بالاتری شروع کنید و در طول روز انرژی کافی برای همه کارهایتان داشته باشید.


فواید قهوه کافئین بالا

  • چربی سوزی ساده و بی دردسر

کافئین بالای موجود در قهوه، یکی از بهترین و بی دردسرترین روش هایی است که می توان برای چربی سوزی و کاهش وزن از آن استفاده کرد. با مصرف کافئین، بدن شما در مقایسه با حالت معمول خود، مقدار بیشتری کالری می سوزاند و سطح متابولیسم پایه بدن شما بالا می رود. این متابولیسم بالا کمک می کند تا بدون انجام فعالیت خاصی، ذخایر چربی بدن شما مصرف شوند و در طولانی مدت، کاهش وزن مطلوبی را در یافت کنید. خرید قهوه کافئین بالا، برای کسانی که به هردلیلی نمی توانند برای ورزش وقت کافی بگذراند، گزینه مناسبی است تا از شر چربی های مضر بدن خود راحت شوند.


  • بهبود استرس و افسردگی 

مطابق با تحقیقات علمی انجام شده، کسانی که روزانه مقدار معینی کافئین دریافت می کنند، خلق و خوی بهتری در طول روز داشته و استرس آن ها در شرایط استرس زا به مراتب کمتر است. همچنین مصرف کافئین خستگی را رفع کرده و باعث افزایش هوشیاری می شود. اگر روزانه جلسات کاری زیاد و طولانی را پشت سر می گذارید یا اینکه به هردلیلی در معرض موقعیت های استرس زا هستید، خرید قهوه کافئین بالا، درست همان چیزی هست که به آن نیاز دارید.


  • بهبود عملکرد بدن در ورزش

برای کسانی که ورزش می کنند، تامین نیاز های بدن، به خصوص آب و الکترولیت ها و مواد پرانرژی، امری واجب است. کافئینی که در قهوه وجود دارد می تواند در کنار بهبود عملکرد فیزیکی شما در حین ورزش، سطح آستانه تحمل شما را را بالا بیرد؛ در نتیجه شما می توانید از تمام ظرفیت های بدن خود در طول تمرین استفاده کنید. این اثر در طولانی مدت نمایان می شود؛ اما برای ورزشکاران بسیار مهم است که بتوانند هم از تمام طرفیت بدن خود استفاده کرده و هم آستانه تحمل بالاتری داشته باشند. برای این منظور، خرید قهوه کافئین بالا یک انتخاب مناسب و به صرفه است؛ زیرا از مقدار کافئین بیشتری در هر انس، در مقایسه با قهوه معمولی بهره مند خواهید شد.


  • بهبود سلامت کبد

کبد چرب غیرالکلی، سیروز کبدی، هپاتیت C و ... ، نام هایی هستند که شنیدن آن ها از پزشک اصلا به مضاق هیچکسی خوش نمی آید. هرکسی آشنایی اندکی با این بیماری ها داشته باشد، به خوبی می داند که اگر کنترل نشوند، چه پایان خطرناکی را برای فرد رقم خواهند زد. سن و سال خاصی هم برای این بیماری ها مطرح نیست؛ پس باید همیشه حواستان به سلامت کبدتان باشد. برای کسانی که متاسفانه به سیروز کبدی یا سایر بیماری هایی که نام برده شد، مبتلا هستند و حتی کسانی که می خواهند از این بیماری های ناخوشایند پیشگیری کنند، یک پیشنهاد خوب وجود دارد: قهوه. تحقیقات علمی انجام شده به خوبی نشان داده اند که اسیدهای کلروژنیک و آنتی اکسیدان های دیگری که در دانه های قهوه وجود دارند، در کنار کافئین، تاثیر بسیار چشمگیری در بهبود سلامت کبد داشته و با دفع سموم از کبد، مانع از بروز بیماری هایی نظیر سرطان کبد، سیروز کبدی و ... می شوند.


یک فنجان قهوه و یک پیمانه دانه قهوه آسیاب نشده